שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2480
מאמרים: 7532
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> ליקויי למידה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
ליקויי למידה
 

חשיבות האבחון של לקויות למידה


לקויות למי
 
 

 

הספרות המקצועית יודעת לציין סוגים רבים ומגוונים של הפרעות קשב וריכוז ושל לקויות למידה. למרות שהסיבה להופעת תופעות אלה איננה מובנת, עדיין, באופן מלא, הרי שהמחקר הרב נותן סיבות לאופטימיות. נמצא שטיפולים מתאימים מסוגלים להביא לשיפור במצבם של הסובלים מהפרעות אלה, בצורה שאי אפשר להתעלם ממנה. למרות שיש כאלה שלמדו להתמודד עם לקויות למידה ללא עזרה, לא כל אחד יכול להצליח בכך. יתר על כן, גם מי שלמד "להסתדר", יוכל לעשות זאת טוב הרבה יותר, לאחר אבחון וטיפול מתאימים.  
 
ספקטרום רחב 
 
אנשי מקצוע שמתמחים ומטפלים בלקויות למידה, יודעים לומר שצמד המילים לקויות למידה פשטני מאוד בבואו לתאר את התופעה הזו. אנשים הסובלים מלקויות למידה נבדלים אלה מאלה בחומרת הבעיה, ביכולת שלהם להתמודד איתה ללא עזרה, וכמובן ברצון וביכולת שלהם לקבל עזרה ואפילו לקבל את עצמם, כפי שהם.

ישנם אנשים מקרב הסובלים מלקויות הלמידה, שיכולים לעשות חייל אף בלי שקיבלו עזרה או אובחנו אי פעם, על ידי אימוץ אסטרטגיות מתאימות באופן אינטואיטיבי. אבל אנשים רבים הרבה יותר יצליחו לשפר את יכולתם ללמוד ולהבין, לאחר קבלת יעוץ וטיפול מתאימים. 

אבחון מגיל צעיר
 
אי אפשר להמעיט בחשיבותו של אבחון לקויות למידה. אבחון של אדם צעיר, שיכול להיות, למעשה, ילד בגיל טרום בית הספר, יכול לחסוך ממנו שנים רבות של תסכול. התסכול נובע, במידה רבה, מהרגשה של כישלון וגרוע מכך – מהפנמה של הכישלון לתוך ה"עצמי" של הילד.  

כבר לפני שנים הצביעו פסיכולוגים ואנשי חינוך על החשיבות הנפשית של צבירת חוויות חיוביות. גם אם לילד יש קושי אימננטי, ואפילו גדול מאוד, בין אם נוירולוגי, בין אם התפתחותי, שיכולים להתבטא בלקויות למידה, התעלמות מהבעיה רק תחמיר את מצבו. למרות שאין טיפול שיכול לרפא ולהעלים באופן מוחלט הפרעות של קשב וריכוז או לקויות למידה שונות, הרי שעם השנים התפתחו צורות טיפול מגוונות שמסוגלות לשפר לאין ערוך את מצבו של הסובל מההפרעות. ככל שהטיפול יחל מוקדם יותר, כך יצבור הילד יותר חוויות חיוביות, הוא יחווה פחות תסכולים ואכזבות, ובטחונו בעצמו וביכולותיו יהיו גבוהים יותר.

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה