שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2480
מאמרים: 7532
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> ליקויי למידה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
ליקויי למידה
 

מה זה אבחון לקויי למידה


ubebig@gma
 
 

בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר את המושג לקוחות למידה, מושג שמצמידים מיד לכל תלמיד שמתקשה מעט בלימודים ולעיתים נדמה שקצת מגזימים עם ה"אבחנה" הזו מיד כשיש בעיה. ישנם היום גירויים שונים שכולנו נחשפים אליהם בכל יום ויום, גירויים בדמות מכשירים סלולאריים, מחשבים, טאבלטים ומה לא, וכל אלו יכולים לפגוע ביכולות הלמידה אצל הילד. כשאנו היינו ילדים כל אלו לא היו קיימים ולא היינו צריכים להתמודד עם דברים כאלו. אך מהו אבחון לקויי למידה? איך עושים את האבחון? איך מזהים את אותן הלקויות ומשפרים אותן?

אבחון הלקויות

קודם כל חשוב לדעת שכיום לקויות למידה הם משהו שאפשר להתמודד איתו, וסביר להניח שאם הבעיה תאובחן בהקדם ניתן יהיה להקל על הילד ואין שום סיבה שהוא לא יגיע לאותם ההישגים שאחרים מגיעים ושהוא לא יוכל להגיע לגדולות בעתיד. כולנו מכירים מפורסמים אשר מעידים על לקויות למידה שהיו להם, אך עדיין הם הגיעו לאן שהם הגיעו. מה שצריך לעשות הוא ללכת לאנשי מקצוע בתחום שיעשו אבחון לקויי למידה, והאבחון נעשה בשלל תחומים כך שניתן בסופו של דבר להצביע במה הילד מתקשה ואיך אפשר לעזור לו להתמודד עם זה.

הקלות לתלמיד

מטרת האבחון עצמו אם כן היא בשביל שניתן יהיה לעזור לתלמיד, עזרה שמתחילה בהבנה שלו שגם אם יש לו בעיה ספציפית בתחום מסוים כמו מתמטיקה הוא עדיין יכול להגיע לגדולות ושום דבר לא ימנע ממנו את זה. בנוסף, תלמיד מאובחן עם לקויי למידה מקבל הקלות שונות, כך לדוגמא במבחנים כדוגמת מבחני בגרות ניתנת הארכת זמן למי שאובחן כלקוי למידה בתחום ספציפי. ניתן גם לסייע לילד עם מורה פרטי, מרכזים מסוימים שניתנת שם בעיה לילדים כאלו וכדומה, הכול בשביל שבסופו של דבר הילד יוכל להגיע להישגים.

חשוב אם כן לדעת שלקות למידה היא לא בלתי ניתנת לטיפול, ואם אי אפשר לטפל בה לפחות ניתן להקל על התלמיד. העצמה של הילד היא משהו שתמיד יתרום לו ולכן קודם כל חשוב לתת לו את הביטחון העצמי.

 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה