שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2480
מאמרים: 7532
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> ליקויי למידה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
ליקויי למידה
 

ניתן להתמודד בהצלחה עם הפרעת קשב וריכוז


לקויות למי
 
 

 

הערכות שונות מדברות על כך שאחוז ניכר מקרב האוכלוסייה סובל מסוגים שונים של הפרעות קשב וריכוז. הסובלים מההפרעה הזו חווים קשיים רבים הן מהבחינה האישית, בשל פגיעה בביטחון עצמי, הן מהבחינה החברתית, בשל התנהגותם הנתפסת לעיתים כמשתלטת, והן מן הבחינה ההישגית, בלימודים או בעבודה, בשל הקושי להישאר מרוכזים לאורך זמן. העובדה שניתן לטפל בהפרעה, ובהצלחה לא מבוטלת, יכולה להביא למפנה של ממש באיכות החיים ובהתמודדות עם הפרעת קשב וריכוז. 

ADHD
 
הפרעת קשב וריכוז  יכולה להתבטא באופנים רבים שהמשותף לכולם הוא הקושי במיקוד הקשב. שמה של ההפרעה – ADHD, דהיינו ליקוי ביכולת של מיקוד תשומת הלב (Attantion) והיפראקטיביות (Hyperactivity), מיצג היטב את המאפיינים השונים של ההפרעה, אך אין הוא מרחיב על השונות בקרב הסובלים ממנה. בקרב הסובלים מהפרעת קשב וריכוז ניתן למצוא אנשים שדעתם מוסחת בנקל, ששוקעים במה שנראה כחלומות בהקיץ, ואחרים שלא מסוגלים לשבת בשקט ומוכרחים לזוז ללא הפסק, או להתפרץ ללא הרף במילים או במעשים.

טיפול בהפרעת קשב וריכוז
 
כאמור, הפרעת קשב וריכוז יכולה להתבטא בצורות שונות. יחד עם זאת, הפגיעה בקרב הסובלים מההפרעה, ולא משנה מה טיבה, פוגע במעגלים שונים בחיים. לכן, טיפול בהפרעות קשב וריכוז חייב לקחת בחשבון את סוג ההפרעה, ואת הקשיים שהיא יוצרת אצל המטופל, באופן פרטני. חלק מהמטופלים חווים ירידה גדולה בביטחון העצמי והסתגרות. אחרים נותנים ביטוי לתסכול שלהם על ידי התנהגות תוקפנית. אצל רבים מהסובלים מהפרעות קשב ניתן לראות עלייה משמעותית בהישגים הלימודיים לאחר קבלת טיפול, ובעקבות כך גם עליה בביטחון העצמי. 

הטיפול בהפרעות קשב וריכוז נחשב לטיפול רב תחומי. ניתן לשלב בו תמיכה חברתית, טיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי (במילים אחרות – טיפול תרופתי), טיפול התנהגותי, טיפול בעזרת בעלי חיים, הוראה מתקנת, שימוש בעזרים טכנולוגיים כדוגמת מחשב, עיסוק בפעילות גופנית או יצירתית, כגון פעילות ספורטיבית, מוסיקה ועוד.  

כאשר מדובר בטיפול לצעירים ובני נוער, חשוב לשלב בתהליך הטיפולי, גם סיוע לבני המשפחה, אשר סובלים גם הם מההפרעה והשלכותיה. הסיוע יכול לכלול מתן הסבר על התופעה ועל דרכי ההתמודדות עימה, מתוך הבנה שמשפחה תומכת ומבינה יותר, הופכת בעצמה לבריאה יותר. כך נוצרת, באופן טבעי, סביבה רגועה יותר ומרגיעה יותר לאדם הסובל בעצמו מההפרעה.  
המודעות שהתפתחה לתחום בשנים האחרונות הצמיחה שוק גדול של מטפלים ומגוון כלים ותוכנות שיכולים לעזור לתלמידים להתמודד עם ההפרעות קשב.
 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה