שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> סטודנטים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
סטודנטים
 

פסיכומטרי ומבחן אמיר, מה הקשר בין השניים?


 
 

מבחן אמיר הוא אולי המבחן המוכר ביותר כיום אחרי מבחן פסיכומטרי. מבחן אמיר משמש ממש כמו הפסיכומטרי עצמו את מוסדות ההשכלה הגבוהים לקבלת תלמיד וסטודנט פוטנציאלי למערך אוניברסיטאי גבוה. העניין הוא שלא מעט תלמידים אינם מבינים את ההבדל המשמעותי בין מבחן אמיר לין מבחן פסיכומטרי. אז מה בעצם ההבדל בין פרק האנגלית המופיע ב-פסיכומטרי ובין מבחן אמיר ומדוע אנו זקוקים לעיתים לשניהם?

אם גם אתם מתקשים להבין את התשובות לשאלות האלה נראה כי הכתבה הבאה במיוחד בשבילכם. במצב זה כדאי אולי להתחיל ראשית בהגדרות הברורות. מבחן פסיכומטרי הוא מבחן הכולל שלושה פרקי לימוד: פרק אנגלית, פרק כמותי ופרק מילולי. מבחן אמיר בנוי על אנגלית טהורה. השאלות והתשובות תהינה באנגלית והמבחן עצמו יוכל, בדומה לפסיכומטרי, להעניק לנבחן את הפטור מקורסי האנגלית.

מבחן אמיר הינו מבחן אדפטיבי ממוחשב. בעוד שהשאלות בכל פרק ופרק ממבחן הפסיכומטרי הופכות להיות קשות יותר גם במבחן אמיר מדובר על קווים זהים רק שכאן כאמור מדובר על מבחן מול מחשב. מבחן ה-פסיכומטרי לעומתו עדיין מערך בשיטה הישנה והטובה של דף ועט.

הלימוד לקורס פסיכומטרי מול הלימוד למבחן האנגלית מבחן אמיר

לימוד לקורס פסיכומטרי יכול להתפרס על פני שישה חודשים. ישנם קורסים ממוקדים יותר של שלושה וארבעה חודשים. מבחן אמיר, או יותר נכון הלימוד אליו שונה לחלוטין. כאן לא תזדקקו לפרקים כמותיים ופרקים מילוליים ותתמקדו בשאלות אנגלית כפי שתופענה במבחן עצמו.

בתוך כך חשוב מאוד לציין שמחירי הקורסים שונים. לעיתים רבות קורס לימוד למבחן אמיר יהיה זול יותר מאותו קורס פסיכומטרי ארוך ומייגע. הרעיון הוא כמובן להצליח בשניהם ולספק למוסד האקדמי בו בחרתם ללמוד את כל דרישותיו כאשר הציונים שלכם לא ישאירו מקום לספק. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה