שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2572
מאמרים: 7615
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> פסיכומטרי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
פסיכומטרי
 

המבחן הפסיכומטרי ובחירת קורס עבורו


 
 

על מנת להתקבל ללימודי תואר ראשון במרבית המוסדות להשכלה הגבוהה בישראל, ובעיקר באוניברסיטאות והפקולטות המבוקשות, יש לעבור את המבחן הפסיכומטרי בציון העומד בדרישות ספציפיות. מבחן פסיכומטרי מורכב משלושה חלקים: חלק מילולי הדורש גם כתיבת חיבור, חלק כמותי העוסק בשאלות ובעיות בתחום המתמטיקה, ופרק הבוחן ידע והבנה בשפה האנגלית ואשר קובע בין היתר האם המעומד יהיה פטור מלימודי אנגלית במהלך התואר.

במידה והסטודנט איננו פטור, קובע הפרק מהי רמת וכמות לימודי האנגלית שיידרש להם. חשוב לדעת כי הציון בבחינה הפסיכומטרית משוקלל במרבית המקרים עם ציוני הבגרות, וסיכומם מהווה כלי מיון וסינון של המועמדים למוסדות האקדמיים.

 

קורס הכנה לפסיכומטרי

 

אחת הדרכים היעילות ביותר להתכונן לבחינה הפסיכומטרית היא להשתתף בקורס הכנה. קורס הכנה לפסיכומטרי מוצע כיום על ידי מגוון בתי ספר ומכונים השונים זה מזה בעלותם, באיכותם ובתכניהם. לכן חשוב לבחור במוסד מוכר, מומלץ ומנוסה. בעת בחירת מכון פסיכומטרי יש להתחשב במספר פרמטרים הכוללים בין היתר:

המלצות – חשוב לבחור בבית ספר מוכר ומומלץ על ידי אנשים שאתם מכירים, אשר התרשמו ממנו לטובה וזכו להוציא בזכותו ציון גבוה בבחינה. צוות ההוראה - אחד הגורמים החשובים ביותר בבחירת קורס פסיכומטרי הינו איכותו של צוות ההוראה. על צוות המדריכים להיות מנוסה, מקצועי, ובעל הכשרה ויכולות הוראה מפותחות. מספר התלמידים בכיתה - ככל שכיתות הלימוד הינן קטנות ומצומצמות יותר, כך היכולת לסייע באופן אישי לכל תלמיד עולה. תכני הלימוד - חשוב לבחור במקום המספק תכני לימוד עדכניים, מקיפים ומלאים, ואשר מסתייע בטכנולוגיות מתקדמות. עלות הקורס - יש לערוך סקר שוק ולבחור במוסד שעלויותיו קרובות אל המחיר הממוצע בשוק. אל תתפתו להצטרף אל המכונים הזולים ביותר, שכן המחיר הנמוך מעיד בדרך כלל גם על איכות לימודים ירודה. מיקום הקורס- קיימים הרבה קורסים טובים ואיכותיים בכל רחבי הארץ, ועדיף לבחור בקורס הקרוב למקום מגוריכם.
 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה