שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2475
מאמרים: 7519
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> פסיכומטרי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
פסיכומטרי
 

המבנה של המבחן הפסיכומטרי


 
 

אחד הגורמים החשובים ביותר בהכנה למבחן הפסיכומטרי הוא היכרות עם מבנהו המיוחד, אשר מסייעת להבין את מהותו וכך להתכונן לקראתו כראוי. לאחר הרשמה לפסיכומטרי המרכז הארצי לבחינות והערכה ישלח לביתכם מבחן לדוגמא, שבעזרתו תוכלו לקבל התרשמות ראשונית מהמבנה. בנוסף, בתחילתו של כל קורס פסיכומטרי ידאגו המדריכים להציג בפני התלמידים את מבנה הבחינה ולהבהיר את מרכיביה ומשמעותם.

 

המבנה הכללי של המבחן הפסיכומטרי

בחינת פסיכומטרי נמשכת מאה ותשעים דקות שהינן שלוש שעות ועשר דקות. כל בחינות הפסיכומטרי מתחילות במטלת כתיבה לה מוקצבת חצי שעה, ולאחריה מופיעים שמונה פרקים בתחומי חשיבה כמותית, אנגלית וחשיבה מילולית. מכאן שלכל פרק מוקצבות עשרים דקות. חשוב לדעת שבכל בחינה מופיעים שני פרקי פיילוט מוסווים שאינם מחושבים בציוני הבחינה, ושהפרקים עצמם מורכבים משאלות רבות ברירה המכונות מבחן אמריקאי. מלבד כתיבת החיבור, סדר הופעת הפרקים איננו קבוע ומשתנה בין המועדים והנבחנים עצמם במטרה למנוע העתקות. כמו כן, מלבד פרקי הבנת הנקרא באנגלית ובחשיבה מילולית, בכל פרק מוצגות מספר סוגי שאלות, כאשר כל סוג מופיע ביחד ומדורג ברמת קושי עולה.

 

פרקי המבחן הפסיכומטרי

כאמור, מבחן פסיכומטרי מורכב משלושה נושאים עיקריים כשכל נושא מופיע בשני פרקים נפרדים המשוקללים בציון. תכני ומטרות פרקים אלה הינם:

פרק החשיבה הכמותית עוסק בתחום המתמטיקה ברמה עקרונית של שלוש יחידות בגרות, ובו מוצגות שאלות הבודקות את הידע ויכולת החשיבה הכמותית של הנבחן, כגון בעיות כמותיות מסוגים שונים, טבלאות וגרפים. בפרק הידע באנגלית נבדקת יכולת הבנת הנקרא וניתוח הטקסטים באנגלית ברמה אקדמית, וכן אוצר מילים וביטויים. השאלות בפרק זה מתחילות ברמה קלה וממשיכות עד לרמה של חמש יחידות בגרות באנגלית. פרק החשיבה המילולית בודק את כישוריו המילוליים של הנבחן בשפה העברית. הפרמטרים הנבדקים הינם אוצר מילים, הבנת הנקרא, לוגיקה, הסקת מסקנות, ניתוח טקסטים ברמה אקדמית, ויכולת לחשיבה מהירה, שיטתית ומסודרת.

 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה