שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> פסיכומטרי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
פסיכומטרי
 

חשיבות הכרת המבחן הפסיכומטרי


 
 

חשיבות הכרת  המבחן הפסיכומטרי

לכל אדם העומד בפני בחינת פסיכומטרי חשוב להכיר את מאפייניה. זאת ניתן לעשות בעזרת מבחן פסיכומטרי לדוגמא אשר נשלח ביחד עם טפסי ההרשמה של המכון הארצי לבחינות והערכה, שאחראי על כתיבתן, עריכתן ובדיקתן של הבחינות. כמו כן, כול מי שנרשם לקורס פסיכומטרי ילמד להכיר את מבנה המבחן ומרכיביו לעומק. מכיוון שבחינה זו הינה ארוכה, קשה ושונה במהותה מבחינות הבגרות, ההיכרות עימה מאפשרת להתכונן אליה כיאות ולהיות ערוכים לסוג השאלות, לאורך ולתכני הבחינה, דבר המהווה גורם משמעותי להצלחה בה.

 

מרכיבי בחינת הפסיכומטרי

מבחן פסיכומטרי מורכב משלושה תחומים: כמותי, מילולי ובחינת ידע באנגלית. הפרק המילולי כולל גם כתיבת חיבור  ומלבדו כול הבחינה הינה במתכונת של מבחן אמריקאי. כלומר, לשאלה ניתנות מספר תשובות אפשריות שרק אחת מהן נכונה ואותה צריך לסמן בדף התשובות. המבחן נמשך שלוש שעות ועשר דקות ללא הפסקות, ומחולק לתשעה פרקים כשלכול פרק מוקצות עשרים דקות, מלבד פרק החיבור אשר לו מוקצות שלושים דקות. יש לציין כי שני פרקים בבחינה הינם פרקי פיילוט סמויים שאינם נכללים בציון, ומשמשים את המרכז הארצי לבחינות והערכה למטרות עדכון ושיפור המבחן.

 

תחומי בחינת הפסיכומטרי

כאמור, מבחן פסיכומטרי מורכב מחשיבה כמותית, מחשיבה מילולית הכוללת גם כתיבת חיבור, ומחלק באנגלית:

אנגלית - פרקים אלו בודקים את רמת הידע של הנבחן בשפה האנגלית ברמה אקדמית, כולל אוצר מילים וניתוח והבנת טקסטים באנגלית. חשיבה מילולית – בחלק זה נבדקים אוצר המילים של הנבחן בשפה העברית, הבנת הנקרא, יכולות ניתוח והסקת מסקנות, ולוגיקה. חיבור- פרק זה בוחן את היכולת להבין ולנתח טקסטים אקדמיים, את היכולת לחשיבה ביקורתית ולהסקת מסקנות, וכן יכולות כתיבה וניסוח רהוטות ולוגיות בטיעונים. חשיבה כמותית - כאן נבדק ידע במתמטיקה ברמה של שלוש יחידות בגרות, כולל פתרון בעיות וסוגים שונים של משוואות.  

 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה