שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2572
מאמרים: 7615
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> פסיכומטרי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
פסיכומטרי
 

טיפים חשובים למבחן הפסיכומטרי


 
 

 

המבחן הפסיכומטרי מהווה ללא ספק משוכה מאתגרת וחשובה. ציוניו יקבעו במידה רבה את מסלולי הלימוד שייפתחו בפניכם בכל מוסד אקדמי, ומאידך על אילו חוגים תיאלצו לוותר או לנסות להעלות את הציון בבחינה חוזרת. המבחן מורכב מארבעה חלקים – פרק כתיבת חיבור ופרקי חשיבה מילולית, כמותית ואנגלית, כאשר שלושת האחרונים נערכים במתכונת אמריקאית. על מנת להצליח בבחינה חשוב להכיר את תכני הפרקים, ולתרגלם בעזרת קורס פסיכומטרי ובאופן עצמאי. לפניכם מספר טיפים לפסיכומטרי אשר יכוונו אתכם ללימוד נכון לקראת הבחינה.

 

הכנה לבחינה

 

אם אינכם מחוננים חשוב שתדעו כי אין קיצורי דרך לקבלת ציון גבוה בפסיכומטרי, ושהדרך היחידה להצטיין בבחינה הינה הכנה אינטנסיבית ונכונה. את ההכנה חשוב לעשות בקורס פסיכומטרי איכותי , מוכר ומומלץ, אשר יעניק לכם את הכלים, שיטות הפתרון והידע הנחוצים. עליכם מוטל להגיע לשיעורים ולתרגל כמה שיותר במהלך הקורס ומחוצה לו, ולהתמודד בין היתר עם מבחני סימולציה המדמים את בחינת האמת. בנוסף, חשוב לתרגל ולהגדיל בזמנכם החופשי את אוצר המילים בשפה העברית והאנגלית, על ידי קריאה ספרים או טקסטים ברמה אקדמית .כמו כן, ככל שיתקרב מועד הבחינה חשוב ללחוץ על הגז ולהיכנס למרתון לימודים מאומץ.

 

טיפים לזמן הבחינה

 

בחינת פסיכומטרי  אומנם נמשכת מעל לשלוש שעות, אך אין זה אומר שיהיה לכם שפע של זמן לענות על כל שאלה. נהפוך הוא – עבור כל שאלה עומדת לרשותכם כדקה וחצי בממוצע, לכן אל תהיו שאננים. מלבד שאלות האנלוגיה בפרק המילולי שדורשות התעכבות, בשאר חלקי הבחינה עדיף לנחש תשובות שלא יודעים ולהמשיך הלאה. אם מצאתם את התשובה הנכונה לדעתכם, אל תתעכבו על התשובות האחרות. מאידך, אם פסלתם שלוש תשובות הקיפו אוטומאטית את התשובה הרביעית מבלי לבדוק אותה, ורק אם נותר לכם זמן בסיום הפרק חיזרו ובדקו את תשובותיכם.

 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה