שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2557
מאמרים: 7609
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> פסיכומטרי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
פסיכומטרי
 

להירשם לפסיכומטרי במועד הנכון


 
 

מבין חבריי הקרובים הייתי הראשון להיכנס בשערי האקדמיה, ולכן לא פעם שואלים אותי מתי עדיף לעשות קורס פסיכומטרי ומתי לגשת לבחינה. התשובה תלויה כמובן במספר גורמים ומשתנה בין אדם לאדם, כך שלפעמים אני ממליץ על מועד פברואר, דצמבר או אוקטובר, למרות שבדרך כלל התשובה היא אפריל. בכל מקרה, אני סבור ששאלה ראשונית וחשובה עוד יותר היא באיזה שלב בחיים כדאי בכלל לעשות את הבחינה.

 

מבחן פסיכומטרי אחרי התיכון

אם אתם עומדים בפני סיום הלימודים והבגרויות ברור שאין לכם כוח להתכונן לעוד מבחן, במיוחד כשהחופש הקצר שלפני הגיוס נראה כה קצר. יחד עם זאת, ההיערכות לבגרויות כבר יוצרת איזו אינרציה של למידה שאותה ניתן לרתום בקלות יחסית גם לפסיכומטרי, ותאמינו לי שלא קל בכלל למצוא את האנרגיות אחרי שחוזרים מטיול בעולם. יתרה מכך, סביר להניח שאתם שוחים היטב במונחים המתמטיים ובאנגלית, ולמרבה הצער החומרים שנלמדו נוטים לדהות עם הזמן. חשוב לדעת שהבחינה הפסיכומטרית כוללת תכנים דומים מאוד לאלו של הבגרויות באנגלית ובמתמטיקה, ועל כן ביצוע המבחן כל עוד החומר טרי בזיכרונכם יעניק יתרון משמעותי.

 

להיבחן אחרי הצבא

ישנם חיילים המנצלים את ההנחה שמעניק הצבא ומשתתפים בקורסים מוזלים בעודם משרתים. אולם מן הבחינה הפרקטית נראה כי רק חיילי מפקדה שזמנם בידם יכולים לנצל בצורה רצינית את ההטבה. יתר על כן, היתרון הגדול של הרשמה לפסיכומטרי לאחר השחרור מצה"ל, כפי שאני עשיתי, הוא שאתם כבר בוגרים יותר. אם היו שואלים אותי בתיכון או בצבא מה ארצה ללמוד באוניברסיטה, סביר להניח שבמקרה הטוב לא הייתי יודע. במקרה הרע – הייתי מכין לעצמי ציוני פסיכומטרי למגמה לימודית שבכלל לא עונה על תחומי העניין האמיתיים שלי ועל שאיפותיי המקצועיות. דווקא השהות בצבא ובחו"ל אפשרה לי להכיר את עצמי יותר טוב, להבין מה אני רוצה, וכך גם להתכונן למבחן עם מוטיבציה גבוהה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה