שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2572
מאמרים: 7615
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> פסיכומטרי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
פסיכומטרי
 

מבחן אמיר - להוציא פטור מאנגלית


 
 

מוסדות אקדמיים בישראל בוחנים את ידיעת האנגלית של מועמדים לתואר ראשון, עקב היותה שפה בינלאומית בה מפורסמים מאמרים ומחקרים. כמו כן, רבים מתכני הלימוד הנדרשים לקורסים באקדמיה כתובים שפה האנגלית. בדיקת ידיעת השפה מתבצעת בשני אמצעים - מבחן פסיכומטרי ובחינת אמיר, ולהבדיל מהפסיכומטרי המתייחס ליכולות המועמד גם בתחומים אחרים, בחינת אמיר הינה ייעודית לשפה האנגלית.

 

פטור מאנגלית

כאמור, האוניברסיטאות והמכללות בארץ מציבות רף מינימום של שליטה בשפה האנגלית. רמה זו נמדדת על פי הציון שקיבל מועמד בבחינת אמיר, מבחן אמירם או בחינת הפסיכומטרי בפרק האנגלית, ובהתאם לכך ייקבע האם הוא זכאי לפטור מאנגלית. אם אינו זכאי לפטור יקבע הציון בכמה שעות של קורסי אנגלית יידרש להשתתף במהלך לימודיו. חשוב לציין שבעקבות עומס הלימודים ומערכת השעות התובענית באקדמיה, תוספת של קורסי אנגלית מהווה מעמסה גדולה ובלתי רצויה. ואולם, ניתן בהחלט להפחית מהעומס באמצעות הכנה נכונה למבחן אמיר.

 

מבחן אמיר

מבחן אמי"ר, או אנגלית מיון רמות, נכתב ונבדק על ידי המרכז הארצי לבחינות והערכה, ובודק את רמת ההבנה והחשיבה באנגלית של מועמדים ללימודים אקדמיים. הבחינה נמשכת שעה ורבע ומורכבת משלושה פרקים, כשעבור כל פרק מוקצות עשרים וחמש דקות. פרקים אלו עוסקים בהשלמת משפטים, הבנת הנקרא וניסוח מחדש של משפטים. כמו כן, בתוך מבחן מוסוות שאלות פיילוט המשמשות לצורכי מחקר וסטטיסטיקה, שאין עבורן ניקוד. יש לציין כי קיימת גם גרסה ממוחשבת שלמבחן אמיר המכונה מבחן אמירם.

 

להגיע מוכנים לבחינות האנגלית

על מנת להגיע מוכנים לבחינות האנגלית ולהעלות באופן משמעותי את הסיכוי לקבל פטור באקדמיה, רצוי לגשת אל קורס הכנה ייעודי המוצע על ידי מגוון בתי ספר. חשוב לדעת כי חלקם אף מכינים את הלומדים לקראת בחינות אחרות, כמו הפסיכומטרי והבגרויות.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה