שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> פסיכומטרי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
פסיכומטרי
 

מבחן אמירם מהו


 
 

מבחן אמירם הינו מבחן ממוחשב אשר נועד לסווג את רמת ידיעות האנגלית של נבחנים, המעוניינים להתקבל ללימודי תואר ראשון במוסדות אקדמיים בישראל. כמו כן, תוצאות הבחינה יקבעו האם יהיה הנבחן זכאי לקבל פטור מאנגלית, ואם לא - לאיזו רמת קורסי אנגלית עליו לגשת.

 

ההבדל בין מבחן אמיר לאמירם

ניתן לומר כי מבחן אמירם הינו גרסה ממוחשבת של מבחן אמיר, אך הוא נבדל ממנו באופיו ומבנהו. בעוד במבחן אמיר לכל פרק יש זמן מוגדר המאפשר לחזור אחורנית לשאלות קודמות על מנת לבדקן, במבחן אמירם לכל שאלה יש זמן נתון ואין אפשרות להתקדם עד לסיומו, וגם לא אפשרות לחזור אחורה לשאלות קודמות. כמו כן, מבחן אמירם הינו מבחן אדפטיבי בו רמת השאלות משתנה בהתאם להצלחת הנבחן לענות עליהן נכונה.

 

מבנה מבחן אמירם

מבחן אמירם מורכב משאלות רבות ברירה, כלומר שלכל שאלה מוצגות מספר אפשרויות מענה ויש לבחור בתשובה אחת הנכונה ביותר. המבחן עצמו מחולק לשלושה סוגי שאלות - השלמת משפטים, ניסוח מחדש והבנת הנקרא. בשאלות הבנת משפטים יש להשלים את המילה החסרה במשפט הנתון, בשאלות ניסוח מחדש מוצג משפט מורכב ויש לבחור מהתשובות במשפט אשר משמעותו היא הקרובה ביותר למשמעות המשפט שהוצג, ואילו בפרק הבנת הנקרא מופיע טקסט ברמה אקדמית ויש לענות על מספר שאלות אודותיו.

 

הרשמה למבחן אמירם

חשוב לדעת כי בניגוד למבחן אמיר, אשר ההרשמה אליו נעשית ישירות מול המרכז הארצי לבחינות והערכה וללא קשר למוסד האקדמי אליו נרשמים, ההרשמה למבחן אמירם מתבצעת ישירות מול המוסד האקדמי או כחלק מההקלות שנותנים לנבחנים המאובחנים ומאושרים כבעלי לקויות למידה. לכן, ציוני מבחן אמירם תקפים רק עבור המוסד דרכו נרשמים ונבחנים, אף שמוסדות אחרים יכולים לבחור להכיר בציונים אלו. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה