שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2541
מאמרים: 7581
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> פסיכומטרי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
פסיכומטרי
 

פסיכומטרי – שאלות נפוצות


Alex Borod
 
 

 

אז הנה חזרתם מהטיול המרתק אחרי צבא, ועכשיו מתחילות השאלות. כל אחד מאתנו תוהה בינו לבין עצמו מה כדאי ללמוד, איפה ללמוד, וכמובן איזה ציון צריך להוציא במבחן פסיכומטרי. כולנו יודעים כי עלינו לעבור קורס פסיכומטרי בכדי להגדיל את הסיכויים שלנו להתקבל למוסד ללימודים הגבוהים, ולשם כך יש לדעת לאיזה קורס כדאי להירשם, ואיפה הכי משתלם לעבור לימודי פסיכומטרי. לפניכם מספר שאלות נפוצות בנושא:

 

מה זה מבחן פסיכומטרי ומה הוא בודק?

מבחן זה מטרתו לבדוק את רמת ההתאמה של הנבחנים לקראת הלימודים הגבוהים באוניברסיטאות או במכללות. ההנחה הרווחת בקרב מוסדות אלה היא שרמת ההצלחה במבחן מסוגלת להוות אינדיקציה וצפי לרמת ההצלחה של הנבחנים בתור סטודנטים. צפי זה מתבצע ביחס לנבחנים אחרים, כלומר, הציון של המבחן יחד עם ציוני הבגרויות מהווים מדד אשר על פיו קובעים עד כמה המועמד מתאים לפקולטה בה הוא מבקש ללמוד, והאם הוא יתקבל.

 

איך בנוי המבחן?

המבחן מורכב משמונה חלקים עם שאלות אמריקאיות בשלושה נושאים: חשיבה מילולית, חשיבה כמותית, ואנגלית. שימו לב כי רק ששה מתוך שמונת הפרקים מהווים את המבחן עצמו, כאשר שני פרקים הם פרקי פיילוט בלבד, ואינם נכללים בחישוב הציון הכללי. כל פרק כזה מבוצע במסגרת זמן קצוב של 25 דקות, כאשר משך המבחן כולו הוא שלוש שעות ועשרים דקות, ללא הפסקות במהלכו.

 

האם חייבים לעבור קורס פסיכומטרי על מנת להצליח במבחן?

הקורסים השונים מכינים את הנבחנים בצורה המדויקת והיעילה ביותר, מאחר ויש להם ידע וניסיון רב אודות המבחן והשאלות בו. לימודים אלו מאפשרים לנבחנים להיבחן בסימולציות אשר מדמות את המבחן כפי שהוא נערך בזמן אמת, מה שמקל עליכם בשעת המבחן האמתי, ומוריד מן הלחץ. בנוסף, לימודים אלו גם מקנים לנבחנים שיטות וטכניקות מיוחדות אשר חוסכות זמן בפתירת התרגילים, ועוזרות להבין את השאלות. כמובן שניתן לגשת למבחן ללא קורס פסיכומטרי, אך במצב זה המבחן הוא קשה מאוד ולעיתים אף בלתי אפשרי. לא מדובר כאן על מבחן רגיל אשר בודק את הידע שלנו, אלא על מבחן שמצריך שיטות פעולה מסוימות ודרכי חשיבה מקוריות.

 

כיצד מוצאים בית ספר טוב של לימודי פסיכומטרי?

מכוני הכנה יעילים למבחן פסיכומטרי כוללים במסגרות שלהם תרגולים בנוסף לשיעורי הלימוד, הם מספקים חומרי לימוד מקיפים מיד עם ההרשמה, והם מבוצעים במתכונת של כיתות קטנות אשר מאפשרות לכל תלמיד לקבל את המקסימום מן המדריכים. יש לקחת בחשבון גם את הצוות הלימודי ואת רמת הניסיון והיכולת שלהם להעביר את החומר. לימודי פסיכומטרי יעילים יציעו לכם מדריכים מנוסים אשר מעניקים יחס אישי לתלמידים וקשובים לכל צרכיהם. מדריכים כאלה נשלחו לבצע את המבחן בעצמם לא מעט פעמים ויש בידם את הכלים להכין את התלמידים באופן הטוב ביותר לקראת המבחן.

 

כמה זמן לוקח קורס פסיכומטרי?

פסיכומטרי השוואת מחירים בדרך כלל לימודי ההכנה נמשכים כשלושה חודשים, כאשר מועד סיומם הוא סמוך לתאריך המבחן. יש לציין כי קיימים קורסים מיוחדים במתכונות שונות, כגון לימודי ערב, לימודים אינטנסיביים ומזורזים, כמו גם לימודים ממושכים במסגרת של פחות שיעורים בשבוע. קיימים חמישה מועדים למבחן כל שנה, כאשר ניתן לעבור מבחן נוסף רק כעבור ארבעה חודשים מזמן המועד האחרון.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה