שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2570
מאמרים: 7613
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> פסיכומטרי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
פסיכומטרי
 

פסיכומטרי- כל מה שצריך לדעת על המבחן


 
 

עם עליית אחוז הלומדים לתואר ראשון בעשור האחרון, הפך המבחן הפסיכומטרי לרלוונטי עוד יותר בכל הקשור למיון וקבלה למוסדות הלימוד ולמסלולי הלימוד השונים והמבוקשים בקרב האוכלוסייה. פסיכומטרי הינו מבחן קצוב בזמן המורכב משלושה נושאים : חשיבה מילולית, חשיבה כמותית ואנגלית. כל נושא נלמד בנפרד וכך גם בנוי המבחן עצמו.

מי עורך את הפסיכומטרי ומתי ניתן לעשות אותו במהלך השנה ?  

המבחן עצמו נערך על ידי המרכז הארצי לבחינות והערכה ובפיקוחו. מועד המבחן נקבע על ידי המרכז ומתקיימים בדרך כלל 5 מועדים בשנה בהפרש של כמה חודשים אחד מהשני. לא ניתן לגשת לפסיכומטרי ברצף ודרושה תקופת המתנה של כמה חודשים ממועד למועד. הרשמה לפסיכומטרי יש לבצע כמה חודשים מראש באופן מקוון או על ידי ערכות הרשמה.

איך מומלץ ללמוד לפסיכומטרי ?

מרבית ציבור הלומדים למבחן מעדיפים לקחת קורס הכנה מיוחד אשר נמשך בדרך כלל כמה חודשים. ישנם כאלו אשר מעדיפים ללמוד באופן עצמאי ולוותר על הקורס. באופן כללי מומלץ לקחת קורס הכנה אשר כולל מדריכים מנוסים, תכנית לימודים וסביבת לימודים נוחה ובעלת ידע וניסיון רבים בתחום. מאחר ופסיכומטרי  הינו הכלי המשמעותי ביותר לקביעת סיכויי הקבלה שלכם למוסדות הלימוד השונים- מומלץ לקחת קורס ומכון מנוסים בעלי מוניטין ויכולות מוכחות, גם אם הדבר מצריך עלויות גבוהות יחסית. חשוב מאוד לבצע הרשמה לפסיכומטרי שכן המכונים השונים אינם מכלילים זאת ועליכם להירשם עצמאית.

איפה כדאי ללמוד וכמה זה עולה ? 

כיום פועלים עשרות מכונים המציעים מגוון תכניות ושיטות לימוד. טווח המחירים משתנה בהתאם לוותק ולמקצועיות המכון. באופן כללי- קורס ההכנה הוא לא הזמן או המקום לחסוך בכסף או בזמן. פנו לעצמכם זמן ומשאבים והשקיעו בפסיכומטרי מאחר והוא ייקבע במידה לא פחותה את עתידכם. 

 

 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה