שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> פסיכומטרי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
פסיכומטרי
 

שיטת חישוב הציון בבחינה פסיכומטרית


אבי ביטון
 
 

 

אף אחד לא יודע, בוא נגלה לכם איך מחשבים ציון פסיכומטרי...

מטרתו של ציון פסיכומטרי הינה לחזות את סיכוייכם לצלוח את הבחינה הפסיכומטרית בהצלחה.

טווחו של ציון פסיכומטרי נע בין 200 נקודות - שציון זה הנמוך ביותר, ועד ל- 800 נקודות, שזהו הציון הגבוה והנחשק ביותר, נזכיר כי הבחינה הפסיכומטרית מחולקת לשלושה חלקים כלהלן:

חשיבה כמותית, חשיבה מילולית ואנגלית. שני החלקים, חשיבה כמותית וחשיבה מילולית מהווים 40% מהרכב ציון פסיכומטרי. החלק של האנגלית הינו החשוב ביותר - למרות שהוא מהווה רק 20% אחוז מהרכב ציון פסיכומטרי – הציון בחלק זה יקבע עבורכם אם תקבלו או לא פטור מלימודי אנגלית במכללה או באוניברסיטה זאת ועוד, מי שיקבל בחלק זה של האנגלית פחות 4 מ- 84 נקודות - תימנע ממנו האפשרות להתקבל לאוניברסיטה, אף אם קיבל ציונים גבוהים בשני החלקים האחרים.

ציון פסיכומטרינקבע סופית בעזרת המרכז הארצי לבחינות ולהערכה, אשר משקף את כל ציוני הנבחנים, בתאריך בו נערכה הבחינה,על עקומה קבועה, ולכן ציון פסיכומטרי נקבע ביחס ישיר לנבחנים אשר נבחנו באותו מועד, וכן נעשית השוואה בין ציוני נבחנים אשר נבחנו בנוסחים שונים, בשפות שונות ובמועדים שונים.

על מנת לחשב ציון פסיכומטרי, מחלקים אותו לשלושה שלבים, כלהלן:

*         חישוב ציון גלם - סיכום התשובות הנכונות שנפתרו בתחום מסוים.

*         חישוב ציון לפי תחומי הבחינה - ציון הגלם מתורגם לציון בסולם אחיד, כאשר הציון בכל אחד מהתחומים הינו מ-50 ועד ל-150.

*         חישוב ציון פסיכומטרי כללי - ממוצע משוקלל לציון בתחום המילולי, הכמותי, אשר להם משקל כפול ממשקלו של הציון באנגלית.

כולם יראים ממשמעות ציון פסיכומטרי אשר יקבלו בבחינה, אך, למעשה, ציון פסיכומטרי זה לא מדרג אותנו באמת- דהיינו, אם שווים אנחנו יותר או לא, אם הצלחנו או נכשלנו וכדומה- ציון פסיכומטרי זה נועד אך ורק למטרתה של המכללה או האוניברסיטה לאיזה תחום אלו מקצוע עלינו להיכנס, מה תואם את כישורינו באמת והיכן נוכל להצליח בצורה הטובה ביותר.

תוצאות ציון פסיכומטרי בדרך כלל אורכות די הרבה זמן, כ-45 ימים והן מועברות ישירות לאוניברסיטאות מאת המרכז הארצי לבחינות ולהערכה.

משמעותו של חישוב ציון פסיכומטרי חשובה, מכיוון ש"ידע זה כוח" - אם תדעו מראש מהו משקלה של כל שאלה בבחינה, תדעו ביתר שאת כיצד להתכונן וכמה להשקיע בה.

ולבסוף, תוקפו של ציון פסיכומטרי בדרך כלל כשבע עד עשר שנים, תלוי באוניברסיטה אליה אתה מעוניינים להירשם ונתון לשיקול דעתה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה