שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2379
מאמרים: 7352
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> תואר ראשון
הוסף עכשיו מאמר למדור :
תואר ראשון
 

ללמוד פסיכולוגיה וחינוך


mlaoryehud
 
 
לימודי פסיכולוגיה וחינוך מהווים שילוב מבוקש לתואר ראשון, שכן הנושאים משלימים זה את זה לכדי ידע נרחב ומקיף בתחומי החינוך והנפש. יש לציין כי עקב הביקוש הרב והצורך במורים בישראל, ניתן למצוא שפע של מלגות לתואר ראשון על בסיס כלכלי ולימודי, הניתנות כתמריץ ללומדים.  
 
המשותף שבין פסיכולוגיה וחינוך
 
הן תואר ראשון בחינוך והן התואר בפסיכולוגיה עוסקים בנפש האדם וביכולתו להתמודד בהצלחה עם השפעות פנימיות וחיצוניות. לימודי החינוך משתייכים לחוג לחינוך ומיועדים להכשיר אנשי הוראה אשר יעצבו ויחנכו את דור העתיד, וזאת על ידי הקניית ידע, ערכים וכלים המותאמים לצרכיו ההתפתחותיים והנפשיים של הילד. לעומת זאת, לימודי הפסיכולוגיה שייכים למדעי החברה ומתמקדים בחקר הנפש, בדרכי התנהגותו של האדם ובאמצעים לסייע לו. שילובם של שני התחומים מספק תוכנית משיקה ומקבילה, המפתחת מאוד את הידע ואף מציעה אפשרויות מגוונות להתפתחות ותעסוקה.
 
אפשרויות התפתחות ותעסוקה
 
לימודי פסיכולוגיה וחינוך מעניקים תואר B.A בפסיכולוגיה ותואר B.Ed בחינוך, עם השלמת תעודת הוראה המאריכה לרוב את תקופת הלימודים בעוד שנה. בוגרי המסלולים יוכלו לבחור בין השתלבות במקומות עבודה או המשך ללימודים מתקדמים:
• אפשריות תעסוקה- בעלי תארים בחינוך והוראה ובפסיכולוגיה יוכלו להשתלב במערכת החינוך או במערכות פרטיות כמורים, מדריכים ומחנכים, וגם להתמחות בהוראת הפסיכולוגיה בבתי הספר. כמו כן, יוכלו לעבוד כיועצים או מנהלים בחברות השמה וכוח אדם ובמחלקות משאבי אנוש, או להשתלב כמטפלים לא מקצועיים במוסדות שונים, כדוגמת מוסדות שיקומיים וגני ילדים.
• לימודי המשך - בוגרי תואר ראשון בפסיכולוגיה ובחינוך יכולים להמשיך לתואר שני בחינוך או בפסיכולוגיה ולהתמחות במסלולים הנושקים לשתי המגמות, כדוגמת ייעוץ חינוכי, פסיכולוגיה חברתית, פסיכולוגיה חינוכית, פסיכולוגיה קלינית ילדים, ופסיכולוגיה תעסוקתית וארגונית. 
 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה