שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2572
מאמרים: 7615
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> תואר ראשון
הוסף עכשיו מאמר למדור :
תואר ראשון
 

למה כדאי לגשת למכינה קדם אקדמית במכללות


mlaoryehud
 
 

האם לימודי משפטים הינם משאת נפשכם אך הציונים שלכם לא מספיקים? מעוניינים ללמוד חשבונאות אך חסרות לכם בגרויות? אם כך, חשוב שתדעו שבמקום לגשת לשיפור הציונים במכונים פרטיים תוכלו לפנות למכינה קדם אקדמית במכללה בה אתם מתעתדים ללמוד. במרבית המקרים מהווה המכינה תחליף לציוני ולתעודת הבגרות, ומאפשרת להתקבל למגמה המבוקשת בתנאים נוחים ומקלים.

מהי מכינה קדם אקדמית במכללות

למעשה, מכינה קדם אקדמית הינה שנת לימודים מקדימה לתואר הראשון, בה נלמדים קורסים במגוון גדול של תחומים ונושאים. רוב הקורסים מתמקדים במקצועות שחופפים למקצועות החובה בבגרויות, וחלקם עוסקים במקצועות הבחירה. מלבד זאת, במכינה מועברים קורסי מבוא ובסיס הנחוצים לימודים אקדמיים בכלל, ולאופי וסוג הלימודים במכללה הספציפית, כמו מכללות המתמחות בחינוך, הנדסה או מנהל עסקים. עם סיום לימודי המכינה מתקיימות בחינות בנושאים שנלמדו, וציוניהם מחליפים את ציוני הבגרות כתנאי קבלה למוסד.

מכינות בכל רחבי הארץ ובהתאמה לצרכי התלמיד

מכינות קדם אקדמיות מוצעות על ידי מוסדות בכל רחבי הארץ, כולל מכללות בצפון, בדרום ובמרכז. יחד עם זאת, חשוב להבין שהמכינות המוצעות על ידי מכללות אינן עשויות מקשה אחת, אלא מותאמות לצרכיו הספציפיים של כל תלמיד. לדוגמא, ישנם תלמידים הנדרשים להשלמת בגרות חלקית או מלאה, תלמידים שהינם מעל לגיל שלושים, עולים חדשים או בעלי לקויות למידה. כמו כן, קיימות מכינות המותאמות למסלול הלימודים אליו שואף התלמיד להתקבל, כדוגמת מכינות המתמקדות במדעים, הנדסה, מדעי הרוח,  מדעי החברה, אומנות, אדריכלות, מכינות כלליות, מכינה לפסיכומטרי ומכינות טכנולוגיות.

יתרונות נוספים של מכינה קדם אקדמית

מכינה קדם אקדמית מספקת מסלול לימודים מקצועי ואיכותי, המאפשר להגיע להישגים ולתנאי קבלה הנדרשים באופן מסודר ומובנה, ללא צורך במרוץ אינטנסיבי להשלמת ציונים במכונים פרטיים. מלבד זאת, לימודים אלו מעניקים מצע נוח והדרגתי להיכרות והסתגלות לחיים וללימודים האקדמיים הצפויים לתלמידים בהמשך דרכם.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה