שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2480
מאמרים: 7532
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> תואר שני
הוסף עכשיו מאמר למדור :
תואר שני
 

פסיכולוגיה תעסוקתית לתואר שני


mlaoryehud
 
 

פסיכולוגיה תעסוקתית הינה ענף בלימודי הפסיכולוגיה העוסק במערכת היחסים שבין אדם למקום עבודתו. מקצוע זה עוסק בטיפול ובמחקר של יחסי הגומלין המורכבים והמאתגרים שבמקומות תעסוקה, בעזרת מגוון רחב של כלים ושיטות. יש לציין כי לפסיכולוגיה תעסוקתית מכנה משותף רחב עם לימודי  משאבי אנוש, שכן גם אלו מכוונים לייעול הארגון ותפקודו תוך התייחסות לעובדים בו ומילוי צרכיהם השונים.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודי תואר שני בפסיכולוגיה תעסוקתית הינם מחמירים למדי. למסלול זה יכולים להתקבל רק בוגרי תואר ראשון בפסיכולוגיה, לרוב בעלי ממוצע ציונים שמעל לתשעים נקודות וציון שבין תשעים למאה במבחן המתא"ם. כמו כן, במידה שהתואר הראשון נעשה במסגרת דו חוגית נדרש בדרך כלל ממוצע ציונים של שמונים לפחות בחוג השני. 

תוכנית הלימודים

לימודי תואר שני בפסיכולוגיה תעסוקתית עוסקים בשלושה תחומים מרכזיים - אבחון ומיון, ייעוץ והכוונה תעסוקתית, וניהול משאבי אנוש בחברות וארגונים. לימודים אלו משלבים פן תיאורטי ומעשי, וכוללים קורסים מגוונים בתחומי רווחת עובדים, גיוס עובדים, מנהיגות וקבלת החלטות, תפקוד בלחץ, טיפול קבוצתי, אבחון והשמה, וניהול קונפליקטים. כמו כן נלמדים קורסים בתחומי הפסיכולוגיה הארגונית, ייעוץ ארגוני, ייעוץ תעסוקתי, ברירה ושיבוץ, תקשורת בין אישית בארגון, והתמודדות עם מצבים אישיים שונים של העובד כמו אובדן כושר עבודה, עובד חד הורי או מחלה ואבטלה.

הסמכה מקצועית ותעסוקה

חשוב לדעת כי לימודי פסיכולוגיה תעסוקתית לתואר שני אורכים כשנתיים, ושהבוגרים נדרשים גם לשנות הכשרה מעשית ומפוקחת. לאחר מכן עליהם לגשת לבחינות התמחות, אשר הצלחה בהן תוביל לבסוף לקבלת רישיון עבודה כפסיכולוגים עצמאיים בתחום התעסקותי. בעלי הרישיון משתלבים בשוק הפרטי ובמוסדות חינוך וציבור במשרות גיוס ומיון עובדים, במשרדי השמה וכוח אדם כיועצים תעסוקתיים, וכן בארגונים שונים בתחומי ההכוונה המקצועית, ייעוץ ארגוני, תכנון קריירה וקידום משאבי אנוש וכוח אדם.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה