שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2480
מאמרים: 7532
Like: 59
מאמרים -> לימודים וחינוך -> תואר שני
הוסף עכשיו מאמר למדור :
תואר שני
 

ציוני GMAT


 
 

מבחניGMAT  המשמשים בארץ ובעולם כתנאי קבלה ללימודי תואר שני במנהל עסקים, הינם מבחנים אדפטיביים בשפה האנגלית המוגשים במתכונת אמריקאית. מדובר בבחינות ארוכות וקשות במיוחד המשמשות ככלי להערכת ולסינון מועמדים, ולאור הביקוש הרב לתואר זה והרצון לשמור על רמה גבוהה של סטודנטים, הצלחה בבחינה זו משמעה על פי רוב קבלת ציון של שבע מאות נקודות לפחות. בהתחשב בעובדה שכמו בפסיכומטרי גם ציוני בחינה זו נעים בין מאתיים לשמונה מאות, מדובר בציון גבוה מאוד, ועל מנת להשיגו יש צורך להגיע מוכנים היטב.

 

חלוקת הציונים במבחן  GMAT

מבחן GMAT מורכב מפרק כמותי ומילולי וכמו כן מפרק כתיבת חיבור. ציוני המבחן נעים כאמור בין מאתיים לשמונה מאות נקודות בציון הכללי, ובנוסף לכך קיימים ציונים נפרדים לכל פרק בבחינה על פי החלוקה הבאה:

פרק מילולי- ציוניו נעים בין אפס לשישים נקודות, כשהציון הממוצע עומד על שלושים וחמש. פרק כמותי- ציוניו נעים בין אפס לשישים נקודות, כשהציון הממוצע עומד על עשרים ותשע. פרק חיבור – ציוניו נעים בין אחת לשש וקופצים ברווחים של חצי נקודה. הציון בפרק זה ניתן בנפרד והוא אינו משוקלל בציון הכולל של המבחן.

 

שאלות פיילוט

חשוב לציין שחלק מפרקי מבחן ה-  GMATמורכבים משאלות פיילוט ולא ניתן להבדיל ביניהן לבין שאר השאלות במבחן. יחד עם זאת, התשובות לשאלות אלו אינן נכללות בציוני הבחינה, שכן הן משמשות לצורכי סטטיסטיקה ומחקר בלבד.

 

חישוב הציונים במבחן אדפטיבי

כאמור, ה- GMAT הינו מבחן אדפטיבי, כלומר שרמת הקושי של השאלות משתנה בין הנבחנים בהתאם ליכולתם לענות נכונה. ככל שהנבחן מצליח לענות בצורה טובה יותר על השאלות, כך עולה רמתן לאורך הבחינה. חישוב הציון בבחינה מסוג זה איננו פשוט, ומבוצע באמצעות אלגוריתם מיוחד ומורכב היודע להבחין בין טעויות בודדות לבין רמתו הכללית של הנבחן. לבסוף, חשוב לציין שהציון בבחינה זו נפגם יותר מתשובה שאינה נכונה מאשר מתשובה שלא נענתה כלל.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה