שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> מדעי החברה -> מדעי החברה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
מדעי החברה כללי
 

הקשיים הנפשיים בעיסוק בזנות


לי באומן

לי באומן , אשת המילה הכתובה, ליברלית , אוהבת לכתוב על סוגיות מגדריות ו אביזרי מין .

 
 

מקצוע הזנות הוא אולי 'המקצוע העתיק בעולם', עם זאת לאורך ההיסטוריה הזנות לא סבלה מגינויים רבים. כיום, הזנות אינה חוקית ברוב העולם, אך עדיין היא מהווה מעין נורמה שנוטים להתעלם ממשמעויותיה. קיימים מיתוסים רבים סביב הזנות כמו למשל: "מי שעוסקת בזנות בחרה במקצוע זה" במטרה "להרוויח כסף קל" ו "הזונה נהנית ממיניות המופקרת".

בספרה "מופקרות"  ענת גור (2008) טוענת כי השיח החברתי עסוק ברומנטיזציה של מיתוסי הזנות, ובכך מעניק לעיסוק בזנות לגיטימציה תוך התעלמות מהטראומה הכרוכה בעיסוק בזנות. בעקבות הוגים וחוקרים אחרים נטען בספרה של כור כי המוטיבציות להיעדר שיח חברתי אמיתי על מצוקתן של הנשים העוסקות בזנות הן כלכליות (תעשיית הזנות והסחר בנשים ובילדים מגלגלת סכומי כסף אדירים בעולם כולו), ופסיכולוגיות מאחר וקיימת דיסאסוצאציה חברתית בנושא הזנות.

אמנם הצטברו מחקרים רבים בנושאי זנות, אך רובם המכריע הוא מפרספקטיבה גברית: תיעוד בריאותן של העוסקות בזנות, והרגלי השימוש שלהן בקונדום, אביזרי מין , מוצרי סקס  , והפתלוגיה של הנשים בזנות ומיניותן המופקרת. למרות כך,  נושא זהות העוסקות בזנות ומניעהן הודגש במספר מחקרים, רק לאחרונה, עם כניסת נשים חוקרות לתחום הזנות, הושם דגש על הבטים הקליניים של העיסוק בזנות, והדגשת הטראומה שכרוכה בה.

ממחקרים עכשווים נמצא כי חווית העוסקים בזנות של נשים, גברים וטרנסג'נדרים כרוכה בטראומה קיצונית, קשה ומתמשכת, ללא הבדלים בין ארצות שונות. מעבר לכך שהזנות עצמה היא סוג של אלימות, במהלך העיסוק בזנות מופעלת ברוב המקרים אלימות פיזית ומילולית מאוד קשה. חשוב מאוד להדגיש את חוסר הבחירה של הרבים העוסקים בזנות, וכי הם נדחפים לתוך התעשייה לאור קשיים כלכליים, התקשרות בעייתית עם הוריהם, למידת דפוס הקורבן והיסטוריה של התעללות מינית. הזנות גורמת לאותם אנשים לחוות את העולם באותה פריזמה של ניצול ואלימות, ועלינו כחברה לסייע להם לא להתדרדר למקום הקשה הזה, הכרוך בחווית ניצול וטראומה בלתי נפסקת.

עלינו להבין שהליכה לזונה איננה שקולה לביקור ב חנות סקס - וההבדל הוא בהשלכות הנפשיות על מספקת השירותים המיניים לעומת חנות מין שהינה חנות לכל דבר.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה