שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> מדעי החברה -> מדעי החברה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
מדעי החברה כללי
 

צרכנות אישית


לי באומן

לי באומן , אשת המילה הכתובה, ליברלית , אוהבת לכתוב על סוגיות מגדריות ו אביזרי מין .

 
 

בעבר היינו יושבים ובוהים בסרטים האמריקאיים ומשתאים על הלבוש שלהם, על הרכבים שלהם ועל כל סגנון החיים. אם היינו שומעים על איזהו חבר או קרוב ש"ירד" לגור באמריקה היינו מתמלאים קנאה וערגה למשהו שאנחנו לא מכירים, אבל צרוב בתודעתנו כמו פנטזיה היולית. המוזיקה האמריקאית צבעה את המציאות כמו גם את הסרטים של שנות השישים והשבעים, וייחלנו להשמע, להראות ולהיות כמו האמריקאים.

בשנות התשעים לעומת זאת החלו לעלות טענות ומחאות נגד התרבות האמריקאית- תרבות של קיטש, של הופעה ומראה, של גודש ושל קפיטליזם על סף ניצול. יש מאיתנו שהחליטו לאמץ תרבות אירופאית יותר, או לחזור לשורשים מזרחיים יותר, אבל האמריקאיות שהערצנו בעבר כבר לא היתה מושא לחלומות, אלא ללעג, לביקורת.

כיום מסתמן מפנה נוסף ביחס הישראלים לתרבות האמריקאית. קודם כל אמריקה היא כבר לא אמריקה, אלא ארה"ב. האזרח הישראלי באופן מבוקר יודע מה היתרונות בשוק האמריקאי ומהם החסרונות ומנסה לנתב לטובתו ולתועלתו את האפשרויות המוצעות בפניו מהשוק האמריקאי.

מעבר לקניית מוצרים בישראל שיובאו מארה"ב יש אפשרות גם לקבל משלוחים מארה"ב מחברות שמספקות לצרכן כתובת בארה"ב , אליה נשלחים המוצרים שהזמין בארה"ב. לאחר מכן, המוצרים נשלחים מהכתובת שניתנו לו לישראל באמצעות שירות משלוחים. אופציה זו מאפשרת לאנשים לקנות בארה"ב מוצרים מגוונים שלא נמכרים בישראל, לעיתים גם במחירים זולים יותר.

אופן משלוחים זה מאפשר לאנשים לקבל שליטה גבוהה במוצרים שהם רוכשים. לא עוד נאלצים לקנות מוצרים מסויימים רק מפני שמקביליהם לא מיובאים לארץ. לא עוד מחויבים במחירים גבוהים למדי עבור מוצרים ייחודיים שכן מיובאים לארץ. השליטה עוברת לידי הלקוח, וזוהי מגמה שהולכת ומתחזקת בצרכנות הישראלית ובכלל. באופן ברור נוצרת מגמה של צרכנות אישית, נבונה המתאימה לצרכיו של הצרכן.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה