שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> מדעי החברה -> סוציולוגיה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
סוציולוגיה
 

אביזרי מין: שינוי תפיסה


לי באומן

לי באומן , אשת המילה הכתובה, ליברלית , אוהבת לכתוב על סוגיות מגדריות ו אביזרי מין .

 
 

בעבר אם אדם העלה את המושג " חנות סקס " על בדל שפתיו הוא נחשב לסוטה מין שלא מהעולם הזה. לכל מי שמעל גיל 30 וודאי זכורות פינות המיאוס בתל אביב, עם הסורגים השחורים והבד האדום הצובע את החלונות, שכאילו מודיע- " יש כאן אביזרי סקס – ואם אתה פוריטני, התרחק!" ברור לחלוטין שהיום התמונה היא אחרת לחלוטין. היום זה מאוד "איני" לבקר בחנות סקס ולרכוש אביזרי מין . למעשה, אם אתה בזוגיות יציבה ואתה לא משתמש בכל מיני אביזרי מין אתה נחשב לא מעניין מספיק, לא זורם או לא ליברלי.

 

השינוי החד שהתחולל בתפיסת הציבור בעולם כולו וגם בישראל אודות צריכת אביזרי מין יכול להיות מוסבר על ידי שינויים כלכליים של העשורים האחרונים, והתפשטות תרבות הצריכה. ידוע כי תופעות טבעיות רבות כמו גוף ומיניות עברו טרנספורמציות במאה השנים האחרונות, ונוכסו על ידי התרבות. הגוף הוא כבר לא גוף טבעי, הוליסטי- אלא גוף מפורק שלכל אחד מאבריו יש מומחיות רפואית על שמו. בהמשך למדיקליזציה של הגוף הומצאו מוצרי צריכה רבים שיכולים לענות על צרכי התרבות שדבקו בו. אם הגוף שמן מדי- יש כדורי הרזייה או ניתוחים פלסטיים, אם הגוף שעיר מדי- יש אפשרויות קוסמטיות להעלמת השיער הטבעי או אפילו אפשרויות רפואיות כמו לייזר.

 

בדומה לכך, קיום יחסי מין- שאלפי שנים היה יצר טבעי, השייך לאדם הפרטי, הפך להיות משהו תרבותי עם סמלים, פנטזיות קולקטיביות ומוצרי צריכה שמסמנים אותו. באופן זה, מי שמקיים יחסי מין ללא אביזרי מין ובצורה "טבעית" כביכול ופשוטה- הוא אינו אדם ששייך לתרבות הסקס שהולכת ונרקמת במטרופולין בו אנחנו חיים. מוצרי סקס יכולים להוסיף מאוד בעת קיום יחסי מין, הם יכולים לרגש ולחדש- אבל יש לזכור שהם יוצרים בנו רגשות מאחר ואנו מסמנים את אביזרי המין במשמעויות התרבותיות שלהם.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה