שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> מדעי החברה -> פסיכולוגיה חברתית
הוסף עכשיו מאמר למדור :
פסיכולוגיה חברתית
 
מעולמו של י' בלש פרטי אשר מספר וחושף קצת מתובנותיו על החיים.
המשך קריאה
השלמה עצמית. נניח,שאתה אדם לא רזה, וכבר שנים שאתה מנסה לרדת המשקל, אך אתה ניכשל,כי זה המבנה שלך, וכך נוצרת,ולא משנה כמה תנסה להתנגד לטבע הגוף שלך אתה תכשל. האם בשלב מסוים תפסיק לנסות? האם בשלב מסוים תבין שזה מי שאתה? האם לא תשנא את מי שאתה? 
המשך קריאה
מודעות עצמית היא תכונה הייחודית לבני אדם ולבעלי חיים גבוהים. לפי הידוע היום, בני אדם וקופים הינם החיות היחידות שמזהות את עצמן במראה. פסיכולוגים מאמינים ש"הכרה עצמית (self recognition)" זו הינה הביטוי הראשון של העצמי.השלב השני של ביטוי העצמי קשור למרכיבים חברתיים.
המשך קריאה
טסר פיתח תיאורייה שנקראית 'תיאוריית שימור הערכה העצמית" ( self evaluation maintence theory), לפיה, הצלחה של אדם קרוב יכולה להיחוות כרווח או כהפסד כתלות במספר פקטורים: רלוונטיות התחום, קרבה לאדם, איכות הביצוע.
המשך קריאה
התרבות הצרכנית הינה תרבות המציעה סולם ערכים, שבו האדם נמדד על-פי רכוש, ואשר מתבטאת בצורך של אנשים להיות מזוהים עם מוצרים או שירותים שהם צורכים, במיוחד אלו הקשורים לשם מותג מסחרי והמהווים סמלי סטטוס מובהקים. תרבות הצריכה יצרה במפגש עם התפתחות התקשורת את  עולם הפרסום. אי לכך, בהשוואה לכלכלה של העידן המודרני, בו הדגש היה על הייצור עצמו, בעידן הפוסט-מודרני ההתמקדות הינה ב מיתוג .
המשך קריאה
1-5 מתוך 5

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה