שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> מדעי החברה -> פסיכולוגיה רפואית
הוסף עכשיו מאמר למדור :
פסיכולוגיה רפואית
 
היפוכנדריה היא דאגה שאינה סבירה או הגיונית של אדם לבריאותו. היפוכנדיה לעיתים קרובות מכונה גם חרדת בריאות. אנשים עם היפוכנדריה בטוחים ברמת וודאות ששואפת למאה אחוזים-  שיש להם איזשהי מחלה רצינית שמאיימת באופן ישיר ומיידי על חייהם. תחושה זו נשמרת אצלהם גם ללא כל ממצאים הרפואיים.. היפוכנדרים ידועים ביחסם הקיצוני לבדיקות ונטייה ברורה להתייעצות עם רופאים מומחים שונים. מחד, ישנם היפוכנדרים הנמנעים מבדיקות והתייעצויות עם רופאים, ומאידך גיסא,  ישנם היפוכנדרים המבלים זמן רב בהתייעצויות עם רופאים, ומתעקשים על הפנייה וביצוע לבדיקות רפואיות, אפילו  פולשניות על מנת להגדיר ולשיים את מחלתם.
המשך קריאה
טכניקת תיקון הנרטיב היא התערבות טיפולית חד פעמית אפקטיבית במטופלים בעלי סימפטומים גופניים ברפואה הראשונית. התערבות זו מסייעת לכונן סיפור-מחדש (retelling) - מיתוג מחדש  של סיפור החיים של המטופל,  תוך שילוב המשבר הנוכחי בתוכו באופן קוהרנטי והדגשה של כוחות ההתמודדות החיוביים של המטופל. כך מתאפשר ניסוח מחדש של אירועי חיים תוך העצמת תחושת ערך העצמי של המטופל וסיוע ביצירת תפיסת עצמי קוהרנטית, שהכרחית להתמודדותו עם המשבר הנוכחי.
המשך קריאה
פסיכולוג רפואי הוא פסיכולוג שעובד בבית חולים ומשתלב במחלקות רבות כגון: אונקולוגית, פנימית, נפרולוגית וכו' או במכונים ובמרפאות שונות כמו מרפאת כאב או מכון לגילוי וטיפול ב איידס ועוד . על מנת שהוא שפעילותו בצוות תהיה אפקטיבית עליו לדאוג לשתוף פעולה עם הצוות ולדאוג ל מיתוג נכון של פעילותו.
המשך קריאה
פסיכולוג רפואי הוא פסיכולוג שעובד עם אנשים בקונטקסט של מחלה גופנית. רוב הפסיכולוגים הרפואיים עובדים בבתי חולים, אבל צפויה עלייה במספר הפסיכולוגים הרפואיים שעובדים בקליניקות פרטיות ודרך קופות החולים. פסיכולוג רפואי מסייע לאנשים בתפיסת וקבלת המחלה שלהם, בעיבוד המחלה אל תוך סיפור החיים, הכנה לפני ניתוחים או סיוע לאחר ניתוחים. כמו כן, פסיכולוג רפואי עובד עם צוותים רפואיים או עם רופאים ומשוחח איתם על דרכי עבודה נאותים עם מטופלים ובישור בשורות מרות בצורה שמכבדת את המטופל, ומאפשרת לו לעבד את המידע בצורה מיטיבית.
המשך קריאה
VMT- Voice Movement Therapy  הוא טיפול פסיכותרפויטי שמשמעותו היא טיפול באמצעות קול ובתנועה. המייסד של שיטה זו הוא פול ניוהם, ותלמידתו ברברה סלצברגייבאה שיטה זו לארץ.  בגישה זו מתקיים יסוד מאוד ראשוני- הדרך בה אנו מתקשרים עם עולם, שהרי באמצעות תנועה וקול אנו מתקשרים עם האחרים- אנחנו אומרים מה אנחנו חושבים, מה אנחנו מרגישים, והתנועה מסייעת לנו לבטא את עצמנו ולגעת תרתי משמע באחרים. הקול הוא כלי שמעביר את המסרים שלנו, אך למעשה הוא גם הרבה מעבר לכך- באמצעותו ניתן  להביע איתו מגוון רב של רגשות ללא קשר רק  לתוכן המילים שאנו אומרים.
המשך קריאה
1-5 מתוך 5

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה