שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> מדעי החברה -> פסיכולוגיה רפואית
הוסף עכשיו מאמר למדור :
פסיכולוגיה רפואית
 

השתלבות פסיכולוג רפואי בצוות


עדי כהן

סטודנטית לתואר שני לפסיכולוגיה, עובדת בינתיים בתחום של קידום אתרים , ומפנטזת על קניית ספה איכותית לרגל המומחיות שלא נראית באופק. בינתיים עסוקה ב מיתוג בלתי פוסק של עצמי ונהנית לכתוב. מבקשת להכריז על זכויות יוצרים שמורות למילותיי.

 
 

פסיכולוג רפואי הוא פסיכולוג שעובד בבית חולים ומשתלב במחלקות רבות כגון: אונקולוגית, פנימית, נפרולוגית וכו' או במכונים ובמרפאות שונות כמו מרפאת כאב או מכון לגילוי וטיפול ב איידס ועוד . על מנת שהוא שפעילותו בצוות תהיה אפקטיבית עליו לדאוג לשתוף פעולה עם הצוות ולדאוג ל מיתוג נכון של פעילותו.

ראשית, על מנת להשביח את ההתערבויות הפסיכולוגיות, חשוב לגייס את תמיכתו של הצוות הרפואי מתחילת הכניסה של השירות הפסיכולוגי למחלקה הרפואית,. יש לזכור כי ככל ששיתוף הפעולה בין הפסיכולוג לצוות הרפואי יקבל בולטות בעיני המטופלים, ההתנגדות להפנייה לפסיכולוג בקרב מטופלי המחלקה או המכון תפחת. יש לקבוע עם הצוות מהו אופן ההפנייה של מטופלים לפסיכולוג, לנסח יחד מסמך הפנייה שיקל על עבודת שני הצדדים, כמו גם לחשוב יחד על אופן הסבר השירות מול המטופל על מנת להפחית את התנגדותו. בנוסף,חשוב שהפסיכולוג במכון ישתתף על בסיס קבוע בישיבות צוות על מנת לחזק את שיתוף הפעולה בין הצוות הרפואי לשירות הפסיכולוגי, וליצור סינרגיה בין השניים.


שנית, יש לדאוג למיקום השירותים הפסיכולוגיים. חוקרים שונים מדגישים את החשיבות בעריכת ההתערבות במקום בו המטופל מקבל את הטיפול הרפואי. אי לכך, חשוב שהשירות הפסיכולוגי ימוקם במכון או במחלקה עצמם על מנת לאפשר שיתוף פעולה עם הצוות הרפואי, לקבל מטופלים להתערבות מיידית כשנדרש, ולאפשר לצוות הרפואי להיעזר בשירותי הפסיכולוג. רצוי שחדר הטיפולים יהיה קבוע, במיקום שקט ומעט צדדי, על מנת לשמור על פרטיות המטופלים . עם זאת, יש לדאוג שהחדר יהיה בולט עם שילוט תואם על מנת ליצור בולטות מסוימת לצוות הפסיכולוגי.


שלישית, יש לדאוג כי הפסיכולוג יתעד את פעילותיו בתיק ממוחשב, על מנת להקל על שת"פ עם הצוות. כבר בתחילת הדרך ייקבע בישיבה עם מנהל המכון מהם הפרטים החשובים שיתועדו. פרטים רלוונטים יודפסו ב מדפסת ויוצגו בישיבות צוות. כמובן שההתערבויות הפסיכולוגיות בצוות יתועדו אך ורק ברשימות אישיות של הפסיכולוג, על מנת להבטיח סודיות לאנשי הצוות.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה