שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> מדעי החברה -> פסיכולוגיה רפואית
הוסף עכשיו מאמר למדור :
פסיכולוגיה רפואית
 

VMT


עדי כהן

סטודנטית לתואר שני לפסיכולוגיה, עובדת בינתיים בתחום של קידום אתרים , ומפנטזת על קניית ספה איכותית לרגל המומחיות שלא נראית באופק. בינתיים עסוקה ב מיתוג בלתי פוסק של עצמי ונהנית לכתוב. מבקשת להכריז על זכויות יוצרים שמורות למילותיי.

 
 

 

VMT- Voice Movement Therapy  הוא טיפול פסיכותרפויטי שמשמעותו היא טיפול באמצעות קול ובתנועה. המייסד של שיטה זו הוא פול ניוהם, ותלמידתו ברברה סלצברגייבאה שיטה זו לארץ.  בגישה זו מתקיים יסוד מאוד ראשוני- הדרך בה אנו מתקשרים עם עולם, שהרי באמצעות תנועה וקול אנו מתקשרים עם האחרים- אנחנו אומרים מה אנחנו חושבים, מה אנחנו מרגישים, והתנועה מסייעת לנו לבטא את עצמנו ולגעת תרתי משמע באחרים. הקול הוא כלי שמעביר את המסרים שלנו, אך למעשה הוא גם הרבה מעבר לכך- באמצעותו ניתן  להביע איתו מגוון רב של רגשות ללא קשר רק  לתוכן המילים שאנו אומרים.

טיפול מסוג זה יכול להיות יעיל עבור אוכלוסיות רבות ובמיוחד עבור אנשים עם קשיים גופניים- שם תוכן המילים לעיתים מאבד משמעות, והאופן בו הדברים נאמרים היא משמעותית יותר. ישנן קבוצות טיפוליות עבור אנשים המתמודדים עם תהליכים דומים. לדוגמא:  אנשים שנמצאים בתהליך שיקום לאחר תאונת דרכים או לאחר גילוי שהם לקו במחלת סרטן או  איידס. ניתן לסייע לאנשים לחוש  את עצמם באמצעות הקול והתנועה שלהם.

יש אנשים שקשה להם לפנות לטיפול פסיכולוגי לאור ה מיתוג של טיפול פסיכולוגי בעיניהם, עם זאת לפנות לסדנא טיפולית שעוסקת בנושא של קול ותנועה עלולה להיחוות כבחירה פשוטה יותר מאשר להתקשר לפסיכולוג ולהודות שיש איזשהי בעיה מהותית שדורשת פיתרון. לכן, הטיפול הפסיכותרפויטי שקשור לתנועה וקול יכול להוות אפשרות טיפולית טובה עבור מגוון רחב של אוכלוסיות. לפי הממצאים שיש עד כה ניכר שהטיפול מסייע לאנשים לחוות ספונטניות, רגשות אותנטים ומחבר אותם לעצמם.

קול. תנועה והאני שבינהם הם נושאים מעניינים לבחינה ויש אנשים שייגשו לסוג זה של טיפול לא דווקא ממצוקה אלא מתוך הרצון להרחיב את העצמי שלהם, ואי לכך, הטיפול מיועד לסוגים שונים של אנשים, ומפגיש אותם עם השני תוך עימות הכוחות והקשיים שלהם זה מול זה. התהליך מאפשר למידה, יצירה ומשחק, ובעיקר העצמה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה