שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> מדע -> מדע כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
מדע כללי
 

בחירת מכשור מדעי


איציק דר
 
 

מכשור מדעי כולל בתוכו סוגים רבים ומגוונים של מכשירים ומתקנים שונים בהם נהוג לעשות שימוש במעבדות. בחירת ציוד מדעי אמורה להתבצע בצורה מושכלת ונבונה – לאחר איסוף מידע רב לגבי הסוגים השונים של המכשירים, החברות השונות אשר מייצרות ומשווקות מכשור מהסוג הזה והמוניטין שלהן בתחום, אופן השימוש במכשירים השונים, בטיחות השימוש וכמובן גם המחירים.
רק לאחר שמתקבלת התמונה הברורה והמלאה לגבי אותו מכשור מדעי בו יש צורך - אפשר לעבור לשלב הבא שהוא שלב הבחירה והרכישה  אותו הציוד בפועל.

מגוון רחב של אפשרויות וסוגים
מכשור מדעי טומן בחובו ממגוון רחב במיוחד של סוגי ציוד, כאשר לכל אחד מהסוגים יש תפקיד אחר וחשוב בעבודה במעבדה. בין המגוון הרחב של המכשירים ניתן למצוא: מכשירים חד פעמיים, מכשירים ניידים, מכשירים רב שימושיים, מכשירים אוטומטיים ומכשירים ידניים. במקרים רבים, לא מספיק לדעת מהי הפונקציונאליות של אותו מכשיר למעבדה אחריו תרים, אלא גם להכיר את כל סוגי האפשרויות המוצעות בתחום ואת ההבדלים ביניהם.
ידע בתחום יהווה כוח חשוב ויאפשר בסופו של דבר לבצע את הבחירה הטובה ביותר באותו ציוד מדעי בו יש צורך.

חשיבותה של בחירה הנכונה
כל מי שעובד במעבדה, יכול להעיד עד כמה הציוד אתו הוא בא במגע במסגרת עבודתו הוא רגיש.
במקרים רבים, בחירה לא נכונה במכשור מדעי, עלולה ליצור בעיות ותקלות ובעקיפין גם לגרום להפסדים של סכומי כסף משמעותיים אשר הושקעו ברכישת אותו הציוד.
במקרים קיצוניים יותר, בחירת ציוד מדעי שהוא לא איכותי ועונה על התקנים יכולה אף לסכן את העובדים במעבדה. לכן, כאשר מדובר בבחירת ציוד מדעי, ההמלצה היא לא להקל ראש ולעשות את כל המאמצים אשר יאפשרו לבצע את הבחירה הטובה ביותר.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה