שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> מדע -> מדע כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
מדע כללי
 

מניעת אבנית – כל הדרכים


איתי אדריה
 
 

מניעת אבנית – כל הדרכים

אם אתם בבוקר מוזגים מים בקומקום ואתם רואים, כי ישנן חתיכות שלא נעימות למראה בגוון לבן, אז תכירו- זוהי האבנית שמדובר עליה כה רבות בארץ. בגלל שהמים בישראל הם קשים ולכן, מניעת אבנית בכל בית ובית עסק, הינה בגדר חובה. כאשר אין אבנית, ההרגשה וחווית הניקיון היא לגמרי אחרת. גם העור והשיער שלכם, לאחר המקלחת, יהיו רכים הרבה יותר, אם יש לכם מסננים המונעים אבנית. גם דודי שמש, אשר לוקח להם הרבה יותר זמן להתחמם, מאשר קודם לכן, הסיבה נעוצה כמובן באבנית, אשר מכסה את גופי החימום. גם הכביסה שזה עתה יצאה ממכונת הכביסה, אינה רכה למגע והסיבה- כבר כולנו יודעים, אותה האבנית, אשר נוצרת ממגנזיום וסידן.

מים עם אבנית הם מים קשים

 

אולי שמעתם כבר את המושג מים רכים או מים קשים. ובכן, מים קשים הם המים בארץ, אשר סובלים מיתר אבנית ואינם מטופלים במסננים המיועדים למטרת מניעת אבנית.  כאשר המים הם רכים, ניתן לחוש אותם מיד וזה אומר, כי הותקן בבית מסנן מים או ממברנות מיוחדות אשר מונעים את חדירת האבנית למים בברזים השונים בבית. מקורה של האבנית, מגיע ממי התהום, כאשר מי הגשם מחלחלים לאדמה וסופחים מינרלים שונים, הכוללים סידן ומגנזיום. בישראל האדמה ספוגה בסידן ומגנזיום ולכן, המים בה הם כה קשים. הנזק נגרם מאבנית, לאט רק במכשירי החשמל, כי אם גם בצנרת, אשר מקבלת לחץ וסתימות, מה שיגרום לתיקון תכוף יותר של הצנרת.

מיני בר למים רכים לשתייה ללא אבנית

גם מיני בר, הינו פתרון נהדר, אך רק עבור מי שתייה, רופאים רבים סבורים כי מי ברז, הם בריאים הרבה יותר מאשר מים הנמכרים בבקבוקים במרכולים, או מים שחברות מביאות עד הבית למתקן של מים מינרלים. הסיבה היא שישנם מינרלים במי השתייה ולכן חלק מהם כן צריכים להיות בגופנו אך לא האבנית. מיני בר הינו פתרון יעיל וכן מטרתו היא מניעת אבנית. גם סחיבה יומית של בקבוקי מים וגם מים רכים יותר הינו פתרון נהדר למי שתייה איכותיים.

אם אתם מעוניינים בפרטים נוספים, יש מידע רב בנושא באתר הזה: לחצו כאן


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה