שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> משפחה -> גיל הזהב
הוסף עכשיו מאמר למדור :
גיל הזהב
 

בחירת בית אבות


ליאור ב
 
 

 

אף אחד מאיתנו לא אוהב לחשוב על כך, אבל המציאות היא שבחיי כל אחד ואחת מאיתנו יגיע השלב שבו נבין שאנו לא יכולים עוד להמשיך ולגור בביתנו. בגיל הזקנה, רבים מאיתנו נגיע לכדי הכרה שהגיע הזמן לצאת מהבית שבו חיינו 20, 30, 40 שנה ואפילו יותר, ולעבור לבית אבות. חלקנו נבחר לעשות זאת בגיל 60, ואחרים ידחו את המעבר לגיל מאוחר יותר.

אך לא משנה באיזה גיל נעבור לבית אבות, חשוב מאוד שיהיה בידנו כל המידע הרלוונטי, שיאפשר לנו לבחור את בית האבות שמתאים לנו יותר מכל.

מיקום גיאוגרפי

כשבוחרים בית אבות, למיקום הגיאוגרפי יש חשיבות רבה. לעיתים רבות הקשיש מתגורר רחוק מהילדים ומהנכדים, עובדה המעצימה את תחושת הבדידות והקושי לדאוג לכל צרכיו. לכן חשוב מאוד לבחור בבית אבות שיהיה סמוך לאזור המגורים של הילדים והנכדים, שיוכלו לבוא ולבקר לעיתים תכופות.

שירותים רפואיים

גם אם אתם עוברים לבית אבות כשאתם עדיין בקו הבריאות ולא זקוקים לשירותי סיעוד, חשוב מאוד לחשוב גם לטווח הארוך. בכל בית אבות יש צוות רפואי הכולל אחיות, רופאים ומטפלים, שדואג לכל הצרכים הרפואיים של הדיירים (ביצוע בדיקות שוטפות, רכישת תרופות וסיוע בנטילתן וכו').

אולם חשוב לזכור שבגיל השלישי, השינויים במצב הבריאותי יכולים להיות פתאומיים. לכן, מומלץ לבחור בבית אבות שיש בו גם מחלקה סיעודית, עבור דיירים הזקוקים לשירותי סיעוד באופן זמני (כמו אחרי תאונה או ניתוח) או באופן קבוע. כמו כן, חשוב לוודא שבכל חדר בבית האבות ישנו לחצן מצוקה למקרי חירום, ושהשירותים הרפואיים ניתנים 24 שעות ביממה, בהתאם לצורכי הדיירים.

חיים חברתיים

היבט חשוב נוסף בבחירת בית אבות, שלא תמיד מקבל התייחסות מתאימה, הוא ההיבט החברתי. דווקא בגיל השלישי חשוב מאוד למלא את היום בפעילויות חברתיות בשביל הנפש. שכן אחת ה"מחלות" הקשות ביותר של הזקנה היא הבדידות. לכן, יש לוודא שבבית האבות מתקיימות פעילויות חברתיות מגוונות: הרצאות, הצגות ומופעים, פעילויות ספורט, חוגי אומנות, חוגי העשרה, ערבי שירה וריקודים ועוד.

שמירה על המסורת

עבור קשישים רבים חשוב מאוד לעבור לבית אבות שיאפשר להם לשמור על אורח החיים המסורתי אותו קיימו בביתם. עבור קשישים שומרי מסורת חשוב לוודא שבבית האבות יש בית כנסת, שהוא מגיש ארוחות כשרות או כשרות למהדרין, שמתקיימת בו קבלת שבת, שחוגגים בו את חגי ישראל ועוד.

בהיבט זה כדאי לדעת שישנם גם בתי אבות המיועדים ליוצאי מדינות מסוימות, כמו למשל בית האבות הבולגרי בראשון לציון. בבתי אבות שכאלו ישנם דיירים ממוצא זהה, שבדרך כלל גם דוברים את אותה שפת מוצא. בבית אבות שכזה יוכלו הדיירים למצוא מכנה משותף רחב עם שכניהם, לדבר בשפת אימם על נושאים וחוויות משותפות ואולי אפילו לחדש קשרי עבר עם מכרים ובני משפחה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה