שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2571
מאמרים: 7615
Like: 59
מאמרים -> משפחה -> גיל הזהב
הוסף עכשיו מאמר למדור :
גיל הזהב
 

דיור מוגן או בית אבות – כל השיקולים לבחירה


אבי ביטון
 
 

 

בשל העלייה בתוחלת החיים וסגנון החיים החדש של קשישים רבים שמזמן העידן המודרני, ניתן לראות שינוי גם בצורות המגורים השונות של האוכלוסייה המבוגרת. בניגוד לעבר, יותר ויותר קשישים בוחרים לעבור לגור בסביבת מגורים תומכת ומיוחדת לגיל השלישי בהתאם לצרכיהם ולרמת תפקודם מסיבות שונות. צורות המגורים הנפוצות ביותר היום הן דיור מוגן או בית אבות וכל אחת מצורות מגורים אלו מאפשרת מגורים בסביבה תומכת לאנשים מבוגרים. מה יש לשקול לפני בחירה בדיור מוגן או בית אבות? להלן כל עצות מועילות.

אורח החיים

אחד השיקולים המהותיים שיש לעשות לפני בחירה במגורים בסביבת דיור מוגן או בית אבות הוא אורח החיים המבוקש והמתאים ביותר עבור הקשיש, בעוד שדיור מוגן מעודד חיים עצמאיים לחלוטין בהם הקשיש גר בדירה משלו ונהנה משירותים קהילתיים נרחבים, המגורים בבית אבות גם אם הוא מיועד לקשישים עצמאיים יותר שם דגש על חיי קהילה שיתופיים ולרוב הקשישים יחלקו מגורים ושירותים שונים כמו חדר אוכל ומקלחות עם קשישים נוספים.

תקציב

שיקול נוסף וחשוב שיש לקחת בחשבון בעת ביצוע הבחירה הוא נושא התקציב. דיור מוגן לרוב מנוהל על ידי חברות פרטיות אשר שמות דגש על איכות המתקן ואיכות החיים של הדיירים ולכן גובות מחירים גבוהים הן עבור שירותי התחזוקה החודשיים והן עבור המגורים בדירות הפרטיות, לעומת דיור מוגן, בית אבות לרוב יהיה מסובסד על ידי מוסדות ממשלתיים ולכן יציע מחירים נמוכים הרבה יותר ולכן בעת הבחירה יש לבחון את היכולת הכלכלית של הקשיש ולהתאימה לצורת המגורים.

מיקום

שיקול נוסף וחשוב בעת הבחירה של צורת המגורים המתאימה הוא המיקום של מתחם דיור מוגן או בית אבות. קשישים רבים מעדיפים לשמור על סביבת מגורים מוכרת ולכן כדאי לבחור במתחם דיור מוגן או בית אבות הנמצא באותה עיר שבה חי הקשיש את רוב חייו הבוגרים. בנוסף, חשוב ביותר שמיקום המגורים החדשים יהיה בקרבת בני המשפחה של הקשיש שיוכלו לבקר אותו תכופות ולשמור על הקשרים המשפחתיים גם בצורת המגורים החדשה של הקשיש. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה