שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2572
מאמרים: 7616
Like: 59
מאמרים -> משפחה -> גיל הזהב
הוסף עכשיו מאמר למדור :
גיל הזהב
 

דיור מוגן – המעבר הנפשי


טל ביטון
 
 

מעבר למסגרת של דיור מוגן, גם אם מדובר במסגרת יוקרתית ומצויינת, הוא תהליך קשה מאד. מדובר בעצם בסיום של פרק משמעותי וארוך מאד בחיים. לרוב מדובר בזוגות או בבודדים מבוגרים שסוגרים אחריהם את הבית בו חיו עם בני זוגם, גידלו את הילדים במשך שנים רבות ונהנו מהנכדים ומכל הרגעים המשפחתיים המרגשים והמיוחדים. עכשיו הגיעה העת לסגור את שער הבית, כאשר בדרך כלל משכירים או מוכרים את הנכס הקיים ומשתמשים בכסף כדי לשלם את תשלומי הדיור המוגן.

תהליך זה הוא למעשה תהליך של פרידה מהבית בו חיינו ומעבר למסגרת חדשה לגמרי. למרות שמדובר באנשים בעלי ניסיון בחיים, שעברו חוויות טובות ופחות טובות במהלך חייהם, עדיין התהליך הזה יכול לגבות מחיר נפשי.  איך מתכוננים למעבר בצורה נכונה? ריכזנו עבורכם כמה טיפים חשובים שיוכלו לסייע לכם לעבור את התהליך בשלום ולהגיע לנחלה גם במסגרת דיור מוגן.

להתרגל לחיים הטובים

הטיפ העיקרי הוא להבין שמדובר בפרק חדש בחיים שהוא ללא ספק פרק חיובי. מעבר לדיור מוגן הוא לא חותמת של סיום החיים אלא לעיתים קרובות, בזכות החברה, הפעילויות והסדר מסביב מעניק תחושה של משהו חדש ומרגש. זוהי הזדמנות להכיר אנשים חדשים שהם בגיל שלכם ועוברים את אותו התהליך ולשאוב מהם את התמיכה הדרושה. הדיור המוגן כיום הוא דיור קהילתי לכל דבר שמובל על ידי הסטנדרטים הכי גבוהים – חשבו על היתרונות החברתיים – תמיכה קבועה מאנשים בגיל שלכם, שמבינים מה אתם עוברים, תמיכה רפואית קבועה ואם יש צורך – גם נפשית ואינספור פעילויות שימלאו אתכם ואת היום שלכם בחיוניות.

בנוסף, מומלץ לשתף את הילדים ואת שאר בני המשפחה בתחושות שלכם. חשוב שתיעזרו בהם כדי לקבל את התמיכה המלאה בימים קשים וכאשר המעבר נראה בעייתי. דיור מוגן הוא מסגרת חיובית שבאה לתת מענה לשינויים הפיזיים בחיים ולהקל על כל מי שרוצה לזכות בטיפול הטוב ביותר. זה הדבר החשוב ביותר לזכור. כאשר גם אתם וגם בני המשפחה שלכם מבינים את השלכות השינוי ומקבלים את כל התמיכה גם מצוות הדיור המוגן, מהדיירים השכנים ומכל מי שקרוב אליכם, ההשפעה הנפשית פחותה וקל יותר להתרגל.

חשוב לזכור – מתחמי דיור מוגן היום אינם בתי האבות האפרוריים שאנחנו מכירים מפעם. מדובר במקומות יוקרתיים, איכותיים ויפיפיים שבהם פועל צוות מוסמך גם מבחינה רפואית וגם מבחינה טיפולית. כל מה שנשאר לכם הוא להנות מהפעילויות העשירות, מהטיפולים האיכותיים ומהחברים הטובים שתרכשו במקום החדש. זכרו – הסתגלות היא דבר שלוקח זמן אבל כשמדובר במעבר למתחם דיור מוגן – התנאים הטובים הופכים את ההסתגלות הזו בדרך כלל לקצת יותר קלה. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה