שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> משפחה -> גיל הזהב
הוסף עכשיו מאמר למדור :
גיל הזהב
 

טיפול סיעודי דתי, הפתרון הנוח ביותר


רוי חביב
 
 

ההגדרה המילונית של סיעוד היא עיסוק במתן עזרה וסיוע לזקוקים לכך. ישנן תרבויות רבות שבהן המושג טיפול סיעודי אינו קיים כלל וכלל. לרוב זה יהיה כך בתרבויות שהסיעוד הוא בגדר מעמסה על החברים בקהילה, חברי המשפחה או חברי השבט במקרים מסויימים. אצל האסקימוסים לדוגמא, אדם זקן שחש שהוא אינו מסוגל יותר לסייע לבני משפחתו ושהוא הופך לנטל עליהם, פשוט יוצא למסע נדודים בקור המקפיא של הקוטב, שממנו הוא אינו חוזר. סיפורים דומים קיימים בשבטים אפריקאים רבים.

כפי שאמר הרמב"ם בספרו המפורסם ביותר "מורה נבוכים", האדם אינו כמו החיה: החיה נולדת שלמה ומושלמת, תוך ימים אחדים היא מסוגלת ללכת והבינה שלה ניתנת לה מיום לידתה על ידי האינסטינקטים הטבעיים שטבועים בה ועוזרים לה לשרוד. האדם לעומת החיה נולד בעל חסרים רבים, עליו ללמוד רבות כיצד לנהל את חייו בצורה נכונה, וזאת בעזרת הוריו. לכן, עלינו לזכור טובה להורינו. הרמב"ם מציין שבינתו של אדם באה לו בשלמותה רק בגיל 40, ובמקביל הגוף מתחיל להיחלש ולבגוד בו. לשם כך הומצא הפתרון- הסיעוד הדתי.

איזו עזרה אפשר להציע?

האפשרויות לטיפול סיעודי לקהל הדתי הוא מגוון ביותר. במקרים רבים ניתן לשכור את שירותיו של מטפל יהודי, ולא עובד זר – מה שנפוץ מאוד בתחום המטפלים הסיעודיים. במקרים קיצוניים יותר, בהם מתעוררת בקשה מפורשת של הקשיש או בני משפחתו, ניתן לשכור שירותיו של מטפל דתי. טיפול סיעודי דתי מתבצע על ידי אדם שומר מצוות, והוא מומלץ מאוד במקרים בהם למטופלים יש חשש של עבירות דתיות בביתם. עובד זר שאינו יהודי עלול לא להבין או לא לדעת את חוקי הדת הזרים לו, ולבצע עבירות שיפגעו בנפש הקשיש ובני המשפחה.

המטפלים הסיעודיים הדתיים ידאגו לשמירת החגים והמצוות בבית, כמו שמירת כשרות מלאה, שמירת כשרות בפסח, בניית סוכה (מצווה חשובה), והקפדה על המנהגים והמסורות שחשובים לקשיש. במקרים רבים יכולים המטפלים הללו גם לסייע בעבודות הבית השוטפות.

טיפול סיעודי דתי-פתרון נוח

שכירת שירותים של מטפל סיעודי דתי יכולה להיות פתרון נוח לאלה אשר חוששים לשכן את יקיריהם הקשישים בבתי דיור מוגן או בתי אבות שאינם שומרים על כללי היהדות המלאים ועל המצוות החשובות. מטפל סיעודי הוא זה המפקח על עניינים אלה, בביתו של הקשיש עצמו, וגם אין צורך להוציאו מסביבתו הטבעית שאליה הוא רגיל.

יתרון נוסף הוא בכך ששכירת שירותי מטפל סיעודי היא זולה בהרבה משיכון הקשיש בבית אבות.

למידע נוסף על מטפלים סיעודיים

 

   


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה