שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> משפחה -> גיל הזהב
הוסף עכשיו מאמר למדור :
גיל הזהב
 

מדריך חיפוש דיור מוגן בעיר כפר סבא


רוי חביב
 
 


כפר סבא היא אחת הערים הותיקות בארץ, יותר ותיקה אפילו מהמדינה עצמה. בתור עיר שכזו, היא מאכלסת בתוכה יותר מ-20 אלף קשישים ומבוגרים, שהם כרבע מ-80 אלף התושבים שבה. כיוון שכך, היא מהווה מרכז לדיור מוגן ובתי אבות בכל איזור דרום השרון, ובמקרים רבים אפילו קשישים שאינם מהסביבה בוחרים להעתיק את מקום מגוריהם אל דיור מוגן כפר סבא.


חיפוש דיור מוגן
חיפוש אחר דיור מוגן עלול לעיתים להיות מבלבל. עודף אינפורמציה ואפשרויות יכול לגרום לכך שהבחירה במקום המתאים למגורים תדחה בכדי לא להתמודד עם הקושי שבבחירה ולעיתים עלול אפילו להיווצר קושי רגשי שמקשה על כל המעורבים לקבל החלטות הגיוניות ומועילות.
ידיעה והחלטה לאיזה סוג של דיור מוגן זקוק המועמד מסייעות מאוד בבחירת המקום המתאים. ישנם קשישים שזקוקים לטיפול רפואי צמוד המוצע לדיירים, וזהו קריטריון חשוב לבחירה. קריטריון נוסף הוא סגנון החיים אליו רגיל הקשיש. ישנם בתי דיור מוגן המציעים מגוון פעילויות וחיי חברה תוססים, חוגים, ערבי שירה ועוד. לעומתם ישנם בתי דיור מוגן רגועים יותר, באזורים פחות עירוניים, המציעים לדיירים שלהם פחות פעילויות ויותר דגש על פעילויות רגועות, בלב אזורים ירוקים ופסטורליים. התייעצו עם בני המשפחה, וכמובן עם הקשיש, והגיעו להחלטה המקובלת על כולם. החלטה כזו מונעת סכסוכים ועוגמת נפש בהמשך.
דיור מוגן בעיר כפר סבא מציע את כל מגוון הפעילויות וסוגי המגורים שציינו. תוכלו למצוא דיור מוגן באווירה כפרית ועם אוכלוסייה המתאימה לקשישים הבוחרים בסוג כזה של מקום מגורים, ולעומת זאת ניתן למצוא בקלות גם מקומות עירוניים ופעילים יותר.
 

מה חשוב לבדוק בבחירת דיור מוגן?
לפני בחירת דיור מוגן  חשוב לבדוק כמה קריטריונים עקרוניים. ראשית בדקו את כשירות הצוות הרפואי במקום והתאמתו לצרכי הקשיש. ישנם קשישים הזקוקים לטיפול סיעודי צמוד, ומנגד ישנם קשישים החיים חיים פעילים לחלוטין. עם זאת, כדאי לזכור שמצב הדיירים וצרכיהם משתנים עם השנים, והם לרוב יזדקקו להשגחה וטיפול גוברים, שיהפכו עם הזמן להיות צמודים. בדקו אם כך, אם האפשרות העתידית הזו כלולה בשירותים הניתנים על ידי בית הדיור המוגן, על מנת להימנע מהצורך להעביר את יקירכם למקום אחר, מתאים יותר, מה שעלול להוביל לעוגמת נפש בשבילו, ויסבך אתכם בחיפושים נוספים אחר מקום מתאים יותר. בדקו שישנו סעיף יציאה בחוזה שעליו אתם חותמים עם בית האבות, או בקשו להוסיף סעיף כזה. ישנם מקרים שבהם היציאה מבית הדיור המוגן כרוכה בקנסות או בתשלומים נוספים שתהיו מחויבים אליהם בחוזה.
 

מאמרים נוספים בנושא:

בחירת דיור מוגן בעיר כפר סבא

דיור מוגן באזור השרון

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה