שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2455
מאמרים: 7495
Like: 59
מאמרים -> משפחה -> גיל הזהב
הוסף עכשיו מאמר למדור :
גיל הזהב
 

מטפלת סיעודית


רון כהן
 
 

הרגע שבו בני המשפחה מבינים, כי קרוב המשפחה שלהם אינו יכול להסתדר בכוחות עצמו וזקוק לעזרה סיעודית, יכול להיות רגע קשה מנשוא. הוא יכול להכיל בתוכו רגשות של מתח, לחץ וחרדה "ממה יהיה". בין אם מדובר במצב סיעודי שהתרחש עקב תהליך הזדקנות ובין אם מדובר במצבים של מחלה שהתדרדרה, עדיין מדובר על סיטואציה מורכבת שאותה צריך קודם כל לעכל.

לאחר שקצת עיכלנו את המצב, אנחנו צריכים לשאול את עצמנו מספר שאלות אשר יסייעו לנו להבין את התמונה הכללית. מה המצב של בן המשפחה? האם הוא זקוק לעזרה חיצונית כמו מטפלת סיעודית? מטפל סיעודי? או אולי מספיק לו שירות  של עזרה במספר שעות בודדות במהלך השבוע, ולא 24 שעות ביממה.

מטפלת סיעודית

אחד האמצעים להתמודד עם קושי של בן משפחה שמצבו הפך להיות סיעודי, או כאשר מדובר על טיפול בקשישים,  הוא באמצעות מטפלת סיעודית. מטפלת סיעודית, למעשה, מסייעת לאדם בכל המצבים לו הוא זקוק לעזרה. בין אם מדובר בסיוע בצרכים הבסיסיים של האדם, כמו סיוע  בהאכלה, הלבשה, וכו', ובין אם מדובר בסיוע במשק הבית, בבישול, ניקיון, קניות, כביסה, גיהוץ ועוד.

אין ספק שיש יתרונות גדולים ומשמעותיים כאשר מגיעה מטפלת סיעודית אל האדם. בנוסף לכל העזרה אותו היא מספקת במהלך היום יום, ולאורך של 24 שעות ביממה, מדובר על סיוע משמעותי עבור אנשים שמשוועים לחברה. לרוב, מדובר באנשים שהמצב שלהם כבר לא מאפשר להם יותר מידי לצאת, בעיקר בגלל הקושי הרפואי, פיזי, הכרוך לעיתים במכשור רפואי, כסא גלגלים, ועוד. לכן, עצם השהייה של מטפלת סיעודית יכולה לסייע רבות גם בפן החברתי ולהפיג את הבדידות של האדם.

טיפול בקשישים

גם כאשר מדובר על טיפול בקשישים, אנו עדים לכך שיש שימוש הולך וגובר במטפלת סיעודית, ולא בכדי. תהליך ההזדקנות יוצר אצל האדם מגבלות פיזיות שונות המקשות על המשך וכמו גם על איכות חייו שלו, וזאת הרבה פעמים בניגוד לראש שעדיין צלול ומתפקד. וגם במצבים כאלה מטפלת סיעודית עונה למעשה על כל הצרכים. כמובן שהקשיש יכול לבחור האם להסתייע במטפל סיעודי זר, או מטפל ישראלי, ולקבל את הסבסוד לכך מביטוח לאומי.

הרבה פעמים יש לנו נטייה לחשוב כי החיים הם עניין של נצח. אבל הפתעות, טובות יותר וטובות פחות מתרחשות במפתיע, וברוב המקרים ללא שום תכנון או הודעה מוקדמת מראש. לכן, במידה וקרוב משפחה שלכם הגיע למצב סיעודי או אף עבר אשפוז, או ניתוח וזקוק לסיוע חיצוני, חשוב להתאפס על עצמנו ולא לבזבז את הזמן. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה