שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2516
מאמרים: 7556
Like: 59
מאמרים -> משפחה -> גיל הזהב
הוסף עכשיו מאמר למדור :
גיל הזהב
 

מטפלת סיעודית ביטוח לאומי מהווה פתרון מצוין לימים אלה


Hila Henig

הילה הניג

חברת א.מ. מתן סיעוד וכח אדם

 

 
 

בחודשים האחרונים נחשפנו למקרים רבים של התפרצויות קורונה בבתי אבות ומתחמי דיור מוגן. זאת ועוד, גם מנעו מאיתנו הילדים להגיע לבקר את הורינו במקומות אלה. לקחו מאיתנו את שיקול הדעת כיצד לבקר את ההורים כדי לדרוש בשלומם, לארח להם חברה, אך יחד עם זאת, לא לסכן אותם. החליטו בשבילנו שאיננו יכולים להגיע. כל זה גרם לי לחשוב על הקונספט של דיור מוגן / בית אבות והאם הוא מתאים להוריי.

לפני הקורונה חשבתי שנכון להוריי לעבור לדיור מוגן. כך הם יהנו מפעילויות מתאימות לגילם, מחברה, תהיה להם גם עזרה במידת הצורך וגם ישנם שירותי רפואה במקום. בנוסף, עם חשיבה קדימה, אם וכאשר ההורים יהפכו לסיעודיים, לרוב המקומות הללו יש אגפים לדיירים הסיעודיים.  

הקורונה שינתה לי את המחשבה בעניין ב- 180 מעלות.

אז מה הפתרון אם לא דיור מוגן / בית אבות?

הפתרון – להישאר בבית, לקבל עזרה ובהמשך מטפלת סיעודית

כאשר הורינו נשארים בביתם, אנחנו צריכים לשים לב שהם ממלאים את הימים שלהם בפעילויות העשרה, התנדבויות, פעילויות ספורט ועוד- כל פעילות שתשאיר אותם חיוניים. בדיור מוגן ובית אבות מארגנים פעילויות לדיירים. כשההורים נשארים בבית הם צריכים להיות אקטיביים ולפעול עבור עצמם למציאת פעילויות.

כאשר ההורים מתחילים להתקשות בביצוע פעילויות יומיומיות, אנחנו צריכים לבדוק איתם האם הם זקוקים למטפל/ת. במידה והגענו יחד איתם למסקנה שנדרשת עבורם עזרה, אנו נתפנה לחפש להם את העזרה המתאימה.

ראשית, אנו ממליצים לבדוק את מגוון הזכאויות הקיימות:

מטפלת סיעודית ביטוח לאומי מטפלת סיעודית בהשתתפות קופת החולים מטפלת סיעודית בהשתתפות ביטוח סיעודי פרטי מטפלת סיעודית באופן פרטי ועוד

לא כל אחד זכאי למטפלת סיעודית מטעם הביטוח הלאומי ויהיו כאלה שיידרשו לשכור מטפלת באופן פרטי.

מי זכאי למטפלת סיעודית ביטוח לאומי?

תושב/ת ישראל שהגיע/ה לגיל פרישה הכנסות שאינן עולות על הסף שנקבע בתקנות הביטוח הלאומי:         יחיד סיעודי שהכנסתו לא תעלה על 10,551 ₪ זכאי לגמלה מלאה         יחיד סיעודי שהכנסתו בין 10,551-15,827 ₪ זכאי ל- 50% גמלה         יחיד עם הכנסה למעלה מ- 15,827 ₪ לא זכאי לגמלה         שני בני הזוג סיעודיים עם הכנסה של עד 15,827 ₪ זכאים לגמלה מלאה         שני בני הזו סיעודיים עם הכנסה של בין 15,827-23,740 ₪ זכאים לגמלה מופחתת ב- 50%         שני בני הזו סיעודיים עם הכנסה של למעלה מ- 23,740 ₪ אינם זכאים לגמלת סיעוד כמובן שמבחן ההכנסות מתעדכן מעת לעת ויש לבדוק אותו באתר של ביטוח לאומי. כאשר הינך זקוק לעזרה של אדם אחר בביצוע פעולות יומיות בתוך הבית. כאשר הינך שוהה בביתך או בדיור מוגן במחלקה לעצמאיים או תשושים. לא זכאים לגמלה מי ששוהה במחלקה סיעודית, מחלקה לתשושי נפש, בבי"ח גריאטרי או במוסד בו רוב הוצאות האחזקה ממומנות על ידי המדינה.

בסיכומו של דבר, אם אתם חושבים שהוריכם זקוקים לעזרה וסיוע אנחנו ממליצים שתבדקו את האפשרויות השונות לקבלת מטפלת סיעודית. אתם תראו כמה זה יקל על ההורים שלכם.

 

 

* מאמר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי ו/או לכל ייעוץ מסוג שהוא, והכתוב בחוק הוא המחייב. אין המאמר בא לומר ו/או להמליץ כיצד לפעול, כל אחד רשאי לפעול על פי הבנתו וצו מצפונו.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה