שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> משפחה -> הורות אחרת
הוסף עכשיו מאמר למדור :
הורות אחרת
 

דרושה משפחה חדשה


עורכת
המשתמש טרם עידכן את החתימה שלו.
 
 

 

 


העידן המתקדם, לכאורה, הפוסט מודרניסטי, של המאה העשרים ואחת, מגלה לנו כי יש צורך בהתמודדויות חברתיות, כמו גם כלכליות, שונות. החיים השגרתיים, בין היתר הקמת משפחה, תולדה, וכן, חינוך, מחייבים התייחסות לשינויים המגמתיים מסביבנו ובנו. במאמר הבא נבקש לסקור את השינוי המתבקש בהתייחסות לסוגי המשפחות החדשות הקיימות במערב, דהיינו חד הוריות, או חד מיניות, וכיוצא בזה.


במחצית הראשונה של המאה העשרים ואחת כבר נראה כי נוצר עולם חדש. המשפחה הגרעינית, המלוכדת, המונה אבא, אמא, שני ילדים, סבא וסבתא מכל צד, ופרנסה של שני מבוגרים, לכל הפחות, נדמה שהולכת ודועכת מעיני הכלל. אנו עדים יותר ויותר למשפחות מסוג חדש, המחליפות אט אט את תמונת המשפחה ההיא.

משפחה חדשה בעולם הפוסט מודרניסטי מונה לפחות ילד אחד, אך לא בהכרח זוג הורים. גירושין, או התערערות מוסד הזוגיות והנישואין בין גברים לנשים, הביאו לגידול במספר החד הוריים, אם מבחירה ואם בפועל יוצא של גירושין או פירוק קשר בין ההורים.

כתוצאה מאי עמידות מוסד הנישואין, כמו גם דמוקרטיה לשמה, נוצרו אפשרויות אלטרנטיביות להקמת משפחה, הורות אחרת , שאינה מושתת על יסודות ממוסדים כאלו או אחרים, אף כי לעתים היא נקשרת באמצעות הסכם הורות משותפת ונחתמת בין שני אנשים, במעמד עורך דין.

ההסכם מהווה חוזה משפטי, המבקש לדון מראש בכל תנאי ההורות המשותפת בין השניים, בין אם יש קשר רומנטי ביניהם, ובין אם לאוו. השניים מחלקים ביניהם את הוצאות המחייה וגידול הילד, כמו בהסכם גירושין, או הסכם ממון, אם תרצו, המקדים תרופה למכה.

על ידי הבאת ילד לעולם בצורה זו רשאים אלפי בודדים, או זוגות חד מיניים, להגשים את החלום להיות הורים, בדרך קצת שונה, ומחייבת לא פחות. צורה זו של הורות משותפת הינה נגזרת ברורה של בנק הזרע ותמורתו לגילוליה של המשפחה המודרנית. עם זאת, בניגוד לאלטרנטיבה זו, הורות משותפת אינה מסתכמת בתרומת זרע בלבד, כי אם בליווי ותמיכה, אם כלכלית  ואם יותר מכך, ובהתאם להסכם שנקבע מראש.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה