שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> משפחה -> הורות הומו-לסבית
הוסף עכשיו מאמר למדור :
הורות הומו-לסבית
 

הורות לסבית- כל הדרכים


tom lacham
 
 

 

בפני זוג נשים לסביות המעוניין להביא ילד לעולם עומדות האפשרויות הבאות:

1. ילד משותף עם בן זוג הטרוסקסואלי. הילד נמצא במשמורת משותפת בין אמו הלסבית לאביו ההטרוסקסואל. במקרה כזה, מעורבות בת זוגה של האם בגידול הילד אינה מעוגנת בחוק. לילד יש אם ואב מוכרים ולצידם "בת הזוג של אימא".

2. קבלת תרומת זרע מבנק הזרע והזרעת אחת מבנות הזוג. במקרה כזה, האם הנושאת את התינוק ברחמה היא האם הביולוגית ואילו בת זוגה יכולה, על פי חוק, לאמץ את התינוק. לאב הביולוגי אין כל זכויות או חובות כלפי הוולד וזהותו נשמרת בסוד, הן מפני האם והן מפני היילוד. החיסרון הבולט טמון בחוסר מידע חיוני במצב חירום רפואי עתידי.

3. אימוץ- בישראל, אין אפשרות לזוג חד מיני לאמץ ילד. אישה לסבית רשאית להגיש בקשה לצו אימוץ לילד שבת זוגה אמצה בעבר.

4. ילד משותף עם בן זוג הומוסקסואל. ילדים רבים נולדים בין הומואים ולסביות הנמצאים מלכתחילה בקשרי חברות או נפגשו ונקשרו במיוחד למטרה זו. ההורים חותמים על חוזה המסדיר את זכויותיהם בנושאים כמו ביקורים, מקום מגורים, תמיכה כלכלית וכו'. במקרה זה, לילד שני הורים ביולוגיים המוכרים בחוק ושני "הורים משניים"- החבר של אבא והחברה של אימא, מה שהופך את כל העניין למורכב. היתרונות הם שהמטען הגנטי של האב נבחר וידוע והילד זוכה גם בדמות אב.

5. הפריה חוץ גופית של תרומת זרע בביצית של אחת הנשים והשתלתה ברחמה של האישה השנייה. אישה אחת נושאת ברחמה את העובר ואילו השנייה מעניקה לו את המטען הגנטי, כך חולקות שתיהן באמהות ממשית. חלוקה זו מהווה יתרון בולט עבור השתיים. לעומת זאת, גם במקרה דנן- קיים חוסר מידע לגבי המטען הגנטי שנושא הילד וחוסר מידע זה עשוי להוות חיסרון בעתיד.  


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה