שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> משפחה -> הורות הומו-לסבית
הוסף עכשיו מאמר למדור :
הורות הומו-לסבית
 

הכרה בזוגות חד מיניים בישראל.


mili

לומד להיות עורך דין תעבורה

בינתיים עובד כמוכר ציוד הקפי ו מדפסות

כותב מאמרים כדי שתהיה ירושה לנכדי ולילדיי

 
 

 

כמו בשאר העולם גם בישראל נראה כי קיימת מגמת התקדמות לגבי ההכרה בזוגות חד מיניים, המבקשים הכרה כמשפחה לכל דבר.

בשונה מזוגיות הטרוסקסואלית, אותה ניתן להגדיר על ידי הדרגתיות ומיסוד הקשר הרומנטי בין שני בני הזוג, בדרך כלל מגורים משותפים עוד בטרם תהליך המיסוד, דהיינו, חתונה , זוגיות בקרב חברי הקהילה ההומו-לסבית נחשבת ליציבה וממוסדת רק במידה והקשר הרומנטי נמשך לאורך תקופה ממושכת, וזאת משום שלקהילה הזו ישנה נטייה לקיים מערכות יחסים קצרות-טווח באופן יחסי ונמשכות עד חודשים ספורים בלבד.

מעבר לכך, יש להזכיר כי בין זוגות חד מיניים אין טקסים רשמיים לציון הקשר, כגון אירוסין וחתונה, ומכאן הקושי גם בהכרתו כקשר "רציני". אף על פי כן, רבים מחברי הקהילה ההומו- לסבית מבקשים לנהל משק בית משותף ואף להקים משפחה חדשה ולכן חשובה להם ההכרה החוקית כמשפחה חד מינית, לטובת מתן זכויות באופן רשמי לגידול הילדים ושאר הזכויות אשר נשללות מהן בהיותם לא רשומים כזוג נשוי.

נכון לכתיבת שורות אלו, החוק בישראל אינו מכיר בנישואי זוגות הומו-לסביים ומי מהם שמנהל משק בית משותף זוכה להכרה הזהה ל"ידועים בציבור" בלבד. בעוד שבקנדה אושר לראשונה, בשנת 2004, לאשר קיום נישואין חד מיניים, אפילו למי שאינו נמנה על תושבי קנדה, זוגות חד מיניים רבים מוותרים על האפשרות למיסוד הקשר באופן זה משום שהנסיעה לקנדה כרוכה בעלויות גבוהות, וכן, הבירוקרטיה הישראלית המסורבלת מקשה על ההכרה בנישואין בקנדה, מעצם העובדה שאין הכרה בחיתון זוגות חד מיניים בארץ.

אף כי ההכרה בזוגות חד מיניים כידועים בציבור מאפשרת מתן הזכויות הפיננסיות בדומה לאלו המוענקות לזוגות הטרוסקסואליים.חלק מהזוגות ההומו לסביים מבקשים לעגן בהסכם ממון בעל ערך משפטי לכל דבר את ה צוואה שלהם או חלקות רכוש, בדומה לתהליך הגירושין. כמו כן, למרות המגמה להכיר בזוגות חד מיניים במדינתנו, ועל אף תקדימים משפטיים שנסובו בנושא, עדיין לא קיים שוויון זכויות מלא בארץ כלפי זוגות הומוסקסואלים ולסביות ולכן יש הבוחרים שלא לצאת אפילו מהארון ולגלות את זהותם המינית. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה