שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> משפחה -> הורות
הוסף עכשיו מאמר למדור :
הורות
 

הורות בעידן הטלוויזיה והאינטרנט


לי באומן

לי באומן , אשת המילה הכתובה, ליברלית , אוהבת לכתוב על סוגיות מגדריות ו אביזרי מין .

 
 

הורות היא משימה מאוד מורכבת בימינו, ואחת הסיבות לכך היא הנגישות הרבה של ילדים לאמצעי התקשורת והקושי הרב לסנן מהו המידע המתאים לילדים לפי השלב ההתפתחותי שלהם. בטלוויזיה מוקרנים סרטים רבים שאין עליהם מידע לאיזה גיל הם מתאימים, ולכן מעבר לכך שהורים צריכים לשבת עם הילד שלהם בעת צפייה בטלוויזיה, אין הרבה מה לעשות ווודאי שלא כדאי להשאיר את הילד לצפות לבדו.

באינטרנט יש המון מידע וחלקו מאוד בעייתי ולא אפשרי לעיכול של ילדים צעירים ואפילו בוגרים יותר. יש המון סוגים של אתרי הכרויות מכל מיני סוגים שעלולים אפילו לבלבל את הילד. למשל- אם ילדה נתקלת ב אתר הכרויות לנשים  זה עלול להעלות בה שאלות רבות לגבי מיניות בכלל ולגבי מיניותה בפרט. היא עלולה לשאול את עצמה איך ייתכן שאשה יכולה להיות עם אשה, מה זה לסבית , האם היא יכולה גם להיות כזאת, ועוד הרבה שאלות בוריאציות כאלו ואחרות. במידה ויש תקשורת טובה בין הילדה לבין הוריה היא תוכל לשאול אותם בנושא, והחשיפה למיניות נשית עלולה להיות יותר ברורה. עם זאת, במידה והילדה לא פנתה להוריה היא עלולה להשאר עם המון חששות ופחדים בלי יכולת לקבל מענה לבלבול בו היא שרויה.

ילדים עלולים לחפש גם באופן אקטיבי תכנים של אלימות ומין בהשפעת חבריהם, ולהתקל בתופעות מסמרות שיער כמו אתרי פורנו עם סצנות קשות במיוחד ואתרי שנאה. מעבר לחשיפה למידע לא מתאים ואולי אפילו מזיק, יש גם סכנה שילדים ימסרו מידע לזרים עימם הם מתכתבים, ואף להיות חשופים לניצול רגשי או מיני דרך האינטרנט.

כמובן שלא ניתן לשלול מילדים את הגישה לאמצעי התקשורת השונים לרבות אינטרנט אבל חשוב מאוד ללמד אותם על הסכנות בגלישה, להדגים להם מהי גלישה בטוחה ובמקרה הצורך אף להתקין תוכנות מעקב או חסימה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה