שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> משפחה -> הורות
הוסף עכשיו מאמר למדור :
הורות
 

הורות מאוחרת


גפילטע פיש

מומחית קידום אתרים אורגני. אוהבת לאכול, אבל צריכה דיאטה תמיד. 

מחפשת  כיסוי לאייפון כפייתית ולומדת ייעוץ תקשורת מחשבים להנאתי. 

 
 

 

בשנים האחרונות אנו עדים למגמתיות מובהקת בכל הנוגע לגיל הילודה אצל נשים. עיקר התופעה שכיחה ביותר אצל נשים המתגוררות במרכז הארץ, לרוב בתל אביב, ומנהלות אורח חיים עמוס מאוד, מפאת ניהול הקריירה וההתנהלות העצמאית שלהן. טוב או רע, נכון או לא, אני לא שופטת אף אחת, אלא שהמחשבה על הורות בגיל מאוחר, גם אם יש מי שיתנגדו לה, אינה החלטה פשוטה, ולעתים כלל לא מדובר בהחלטה מתוך בחירה, כי אם מעין ברירת מחדל. במאמר זה נדון בהיבט החיובי של התופעה ההולכת ומתפשטת, לעיונכם.


כמעט בכל חברה, מודרנית ככל שתתיימר להיות, נתפשת הבחירה להיות הורים, כברורה מאיליו. רובנו חונכנו ולמדנו כי יש סדר מובנה לחיים, לומדים בבית הספר, מסיימים תיכון, משרתים בצבא, טיול גדול שאחרי השחרור,  תואר אקדמי אם אפשר, אולי שניים, חתונה, ילדים.

אך בעידן שנשים שואפות לניהול אורח חיים עצמאי, שואפות להגיע לפסגת הקריירה שלהן, ולהצליח בתחומים ה"גבריים" לכאורה, הרי שהקושי לעמוד בקצב החיים המטורף הזה נשמע קצת בלתי אפשרי.

נדמה כי יותר ויותר נשים, המשתייכות למגזר החילוני- תל אביבי, נוטות לאמץ את תופעת ההורות המאוחרת, עם או בלי בן זוג. למעשה, הורות מאוחרת יכולה להתרחש באמצעות תרומת זרע או הורות משותפת אשר מאפשרת להן לממש את הזכות להיות הורה, גם ללא שילובו של אב פוטנציאלי בתמונה באופן קבוע.

ניתן להניח כי נשים רווקות שגילם מתקדם, אשר בחלו זה מכבר בעולם הדייטינג וההיכרויות, או אולי בשל העדפה מינית כזו או אחרת, שאינן מעוניינות לוותר על הורות כל עוד השעון הביולוגי מתקתק, תבחרנה להביא ילד בדרך זו, על מנת שלא "לפספס את הרכבת".

מעבר לאפשרויות הבחירה האישית להביא ילד לעולם עם שותף או על ידי בנק הזרע , ההחלטה על מועד ההריון המאוחר- על פי התפיסה החברתית, ואולי גם הרפואית, נעשית בצורה בוגרת ושקולה, הרבה יותר ביחס לאלו ההופכים להיות הורים, בעל כורחם או לא, בגיל צעיר. רבים הפסיכולוגים אשר יעידו כי הורות בגיל צעיר עשויה לפגוע בילדים עצמם, ושיש צורך בהכנה נפשית ובגרות אישית (אם כי לא תמיד היא מספקת, גם בגיל מאוחר), בטרם צעד כל כך משמעותי לחיים, דהיינו- הורות.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה