שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2535
מאמרים: 7568
Like: 59
מאמרים -> משפחה -> הורות
הוסף עכשיו מאמר למדור :
הורות
 

החלטתם ללכת על תוכנית תמ''א 38


ריקי תל
באתר תוכלו לקרוא לקבל מידע ולהתרשם אודות תרופות מרשם המובילות: ויאגרה, ויאגרה נוזלית, סיאליס, ולויטרה. 
קניית תחליף ויאגרה רוצים לקנות ויאגרה או תחליף ויאגרה? 
 
 

החלטתם ללכת על תוכנית תמ"א 38?- החלטה נבונה! אך לפני החתימה על הסכם בדקו כי כל הסעיפים החשובים אכן מופיעים בו.

תוכנית תמ"א 38, השמה למטרה חיזוק מבנים מפני רעידות אדמה, הינה תוכנית מוצלחת לכל הדעות. הוכחה לכך ניתן לראות בבנייני המגורים המחוזקים והמשופרים שצצים חדשות לבקרים. אם גם אתם עומדים בפני ביצוע פרוייקט תמ"א 38 כל שנותר הוא לברך אתכם על החלטתם הנבונה אך גם להזכיר מספר דברים חשובים:

לפני שתחתמו על חוזה תמ"א 38 עם הקבלן, עליכם לוודא כי התנאים הבאים מופיעים בהסכם:

פרטי הקבלן: יש לציין את פרטיו האישיים של הקבלן בחוזה. כתובתו, מספר החברה, פרטי מורשה החתימה מטעם החברה כמו גם חיובו בהסכם. פירוט עבודות הבנייה: חשוב לוודא כי כל פרטי עבודות הבנייה להם התחייב הקבלן מופיעים ומפורטים בהסכם, כולל פרטי שיפוץ וחיזוק המבנה חיצונית ופנימית. היתר בניה: רצוי להוסיף תנאי בחוזה המציין כי החוזה ייכנס לתוקפו מיד עם קבלת היתר בנייה מהעיירה וקבלת אישור להתחלת ביצוע העבודות בהתאם לתקנון תמ"א 38. מועד תחילת עבודות הבנייה: בעת החתימה על חוזה יש לוודא כי מוגדר בו תאריך יעד להגשת הבקשות להיתר בנייה מצד הקבלן ולהתחלת עבודות הבנייה בהתאם ללוח הזמנים שיקבע במועד החתימה. מועד סיום העבודות במסגרת הסכם תמ"א 38: בסעיף זה ייצויין כי במידה והקבלן לא יעמוד בלוח הזמנים שהוגדר מראש ולא ייסים את עבודות החיזוק בזמן, יוכלו הדיירים לממש את הקנסות והערבויות המובטחות להם בחוזה וכי הם יפוצו בהתאם לתקופת החריגה שהוגדרה בחוזה. מועד ביצוע עבודות הבנייה: הדיירים רשאים לקבוע את סדר ביצוע העבודות וכי בניית יחידת הדייור על הגג לא תבוצע אלא רק לאחר סיום עבודות חיזוק המבנה בהתאם לדרישות תמ"א 38 וכן כי כל סטייה או חריגה ממועד הסיום שהוגדר תחייב את הקבלן בקנס לדיירים.

בנוסף ישנם סעיפים נוספים המחוייבים להופיע בחוזה הנוגעים לערבויות, רישום ותיקון צו הבית המשותף ועוד. בכל מקרה מומלץ לשכור את שירותיו של עורך דין מקצועי המנוסה בכל פרטי תקנון תמ"א 38 שיעניק ייצוג הולם לצד הדיירים.

 

תמ"א 38 - התוכנית לחיזוק מבנים מפני רעידות אדמה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה