שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2542
מאמרים: 7590
Like: 59
מאמרים -> משפחה -> הורות
הוסף עכשיו מאמר למדור :
הורות
 

טיפול וייעוץ משפחתי


קורת גג
 
 

האם אתם שמים לב שמשפחתכם כבר לא מדברת? האם בני הנוער יושבים סביב שולחן הארוחה וסופרים לייקים בפייסבוק ולא מספרים לכם על היום שלהם? האם אתם מוצאים את עצמכם מושיטים יד לטלפון לבדוק את ההודעות לפני שאתם אפילו יוצאים מהמיטה בבוקר? האם את/ה יודעים עם מי בעלך/אישתך אכלו ארוחת צהריים לפני שהם עדכנו את האינסטגרם ותייגו אותך במקום להתקשר אליך בטלפון?

ככל שאנחנו יותר מחוברים לטלפונים שלנו ולעולמות הווירטואליים, כך אנחנו פחות מחוברים לאנשים שהכי משמעותיים לנו. ייעוץ משפחתי יכול לעזור למשפחות שאינן מתקשרות ביעילות להתנתק מהאלקטרוניקה ולחזור להתחבר זו לזו.

בני נוער יכולים להיות בעלי מצב רוח, ומתבגרים מתחילים לחוות רצון לפרטיות. לפעמים אשתך עשויה לרצות לעצמה יום להתרחק מהילדים, או שבעלך עשוי להתגעגע לבילוי בסופ"ש עם החבר'ה. לרצות זמן לבד זה דבר רגיל לכולם, לא משנה באיזה גיל אתה. אבל אם אתם רואים בן משפחה שנסוג מהמשפחה, מעדיף להישאר בחדר שלו ולא מתיישב לארוחת ערב, או לא מתרועע עם חבריהם, או משפחה יותר, זאת יכול להיות אזהרה.

לעתים קרובות, אנשים שנסוגים עשויים לסבול מדיכאון או בעיות בריאותיות נפשיות אחרות שצריך לטפל בהן. פעמים אחרות, בן משפחה, ובמיוחד ילד שנסוג יכול להוות אותות על התעללות. לא משנה מה הסיבה, ייעוץ משפחתי יכול לעזור לך להתחבר לאדם זה.

אם אתם הורים, הייתה תקופה בה הייתם מתבגרים, כך שאתם יודעים ששנות העשרה מלאות ברגש, חרדה ותשאול; עם זאת, אם הנער/ה שלך נתקל בתקלות תכופות והופך להיות רגיש יתר על המידה, זה עשוי להיות סימן לבעיה.

ייעוץ משפחתי יכול לעזור בזיהוי הנושאים הבסיסיים שקורים במשפחתך הגורמים ייסורים רגשיים עבור ילדיך ומשפחתך.

אם אתם בעלי סודות, או דברים מסוימים שאתם שומרים לעצמכם זה טבעי ובריא. אמנם ספר פתוח יכול להיות חשוב במשפחה ותקשורת חיונית בנישואין, כמה דברים שתשמרו לעצמכם לא אמורים לפגוע באף אחד. עם זאת, אם אתם מוצאים את עצמכם כל הזמן שומרים על דברים מבן / בת הזוג שלכם או מסדרים את הדברים בכוונה כדי שבן / בת הזוג שלכם לא יגלו זאת, התנהגות זו הינה מרמה וסודית ויכולה להוביל לכמה פיצוצים בנישואים.

ייעוץ משפחתי יכול לעזור לך, ובן / בת הזוג שלך לגלות את הגורם הבסיסי למרחק שנוצר בינכם ולמה יש סודות ביניכם. יועץ משפחתי יכול גם לעזור לגשר על פער התקשורת שאתם חווים עם בן / בת הזוג.

אנשים באופן טבעי גדלים ומשתנים ככל שהם מתבגרים. בזוגיות, לפעמים עלינו להסתגל לאופן בו המשפחות שלנו משתנות וצומחות. ייתכן שתרצה לעבור להרים בזמן שבן / בת הזוג שלך רוצה הרפתקאות ברחבי העולם. יתכן ויהיה לך ילד בבית שלא רוצה לעבור בגלל שיש להם חברים בבבית ספר והם לא רוצים לעזוב.

יועץ משפחתי יכול לעזור למשפחתך לנווט את עתידה מבלי להתקרב ולהילחם, עם קווי תקשורת פתוחים עם מתווך נייטרלי.

כשאחת מיחידות המשפחה טומנות בתוכן טינה, הטינה תורגש על ידי המשפחה כולה ותשפיע עליה. ולכן כדאי לפנות להליך ייעוץ משפחתי. טינה היא רעל למשפחה: היא מביאה כעס ובוז. תחושות אלה מובילות לרוב ללחימה ומרירות מיותרת. לפעמים אנחנו אפילו לא זוכרים למה אנחנו כועסים על האדם כיוון שאנחנו מחזיקים את הטינה כל כך הרבה זמן, אנחנו פשוט יודעים שאנחנו כועסים. ייעוץ משפחתי קיים עבור המשפחה שלך כשחומות האמון והתקשורת נשברות.

ישנן סיבות רבות לכך שמשפחות נהנות מהליך טיפול משפחתי


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה