שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2541
מאמרים: 7584
Like: 59
מאמרים -> משפחה -> הורות
הוסף עכשיו מאמר למדור :
הורות
 

כיצד מטפלים בעצירות אצל תינוקות


Lini Kan
 
 

 

תופעת העצירות אצל תינוקות

אחת התופעות הנפוצות ביותר בעולם אצל ילדים ותינוקות היא הנושא של עצירות. מערכת העיכול הרגישה של תינוקות מועדת להשפעה בקלות מכל גורם חיצוני וקשה להם להתמודד עם שינויים הקשורים למזון. הקושי בעיכול המזון גורם עד מהרה להופעה של עצירות שמותירה את ההורים אובדי עצות ומתוסכלים.

מה זה עצירות ?

על פי ההגדרה של האיגוד האמריקאי לגסטרולוגיה עצירות היא מצב של תלונה על יציאה מעוקבת או קשה במשך יותר משבועיים וגורמת לחולה סבל ממשי.

את המדריך השלם לריפוי טבעי מעצירות ניתן לקרוא באתר של אלימה - לימודי תזונה.

הסימנים לעצירות הם :

נפיחות בבטן, כאבי בטן, ובמקרים קיצוניים גם חסימה של המעיים על ידי צואה, מספר יציאות מועט של הילד, כאבים ומאמץ רב בזמן התרוקנות,  תינוק שבוכה או שפניו מאדימות בזמן יציאה – הוא סימן להורים שיש בעיה של עצירות. גם צואה קשה מאוד או בהיקף גדול מעידה על בעיה, במקרים של עצירות קשה יתכן הופעה של דם בצואה.

אצל תינוקות תדירות היציאות צריכה להיות כארבע פעמים ליום בשבוע הראשון לחייהם, ועד ליציאה אחת או שתיים ביום בגיל שנתיים. יש הבדלים משמעותיים בין תינוקות יונקים ובין תינוקות המוזנים מתמ"ל. אצל תינוקות יונקים יתכן כי יהיו שבע יציאות ביום ועד יציאה אחת פעם בשבוע.

יש ילדים שמפתחים עצירות במהלך הגמילה מהחיתולים – תופעה זו היא התנהגותית ויש לטפל בה מיד על מנת למנוע בעיות קשות יותר בעתיד.

טיפול טבעי בעצירות

יש מספר אפשרויות של  טיפול טבעי בעצירות אצל תינוקות.

טיפול הוליסטי אשר מתייחס לגוף התינוק כמערכת הומוגנית אחת ומנסה לייצר מצב שבו כל חלקי הגוף השונים עובדים יחד בהחלט תורמת לבעיית עצירות מתמשכת ולא רק אצל תינוקות ו- שחיית תינוקות היא אחת מהטיפולים המקיפים המומלצים ביותר. 

במקרה של תינוקות הניזונים מתמ"ל יש לבדוק את הוראות היצרן להכנת הפורמולה, ולוודא כי אתם משתמשים במספיק מים. בין האכלה להאכלה נסו להציע לתינוק לשתות מים מה שיכול לרכך את הצואה ולהקל על העצירות.

במקרה של תינוקות בני חמישה חודשים ומעלה ניתן להציע להם רסק פירות עם הקליפה, הסיבים התזונתיים בקליפה מסייעים בפעולת העיכול ועוזרים ליציאות. מיץ של עגבנייה עם הגרגירים שלה גם מסייע לזירוז היציאות.

במקרים קשים של תינוק שסובל ניתן לעסות את בטנו תוך כדי אמבטיה חמימה להקלה על הכאבים ועל העיכול.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה