שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2355
מאמרים: 7348
Like: 59
מאמרים -> משפחה -> הריון ולידה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
הריון ולידה
 

עיסוי תינוקות- לתת מהנשמה


אור מדר
 
 

 

אם לא היה המצב כזה, כיצד היו ממשיכים בני האדם להתרבות?

לתת ולקבל- עיסוי תינוקות

התפתחות תינוקות קשורה ותלויה בתנאים שהם מקבלים מהסביבה. לפי הנחת השיטה צעד ראשון אשר עוסקת בכל שלבי ההתפתחות הראשוניים, אותה הסביבה כוללת את הוריו של התינוק, הצרכים הבסיסיים שלו וכן החברה עצמה אשר מסביבו. כל אלו צריכים להיות טובים ומזמינים. התינוק צריך לחוש במגע אנושי, להרגיש קרוב להוריו, לא לסבול משינויי טמפרטורה קיצוניים, לקבל מזון ומים כנדרש, שינה מספקת ויחס חם. כאשר כואב לתינוק והוא בוכה- במרבית המקרים יכאב גם להורים אשר חשים אמפתיה כלפי היצור הקטן וחסר האונים. חשוב לדעת כי ישנן דרכים לעזור לו וניתן ללמוד אותן יחסית בקלות.

איך מרגיעים אותו?

תוכלו לעזור לתינוק כאשר הוא בוכה ולהרגיע אותו בעזרת עיסוי. לשם כך הצטיידו במזרון, מגבת לניגוב הפרשות ושמן צמחי. הניחו את המזרון על רצפת החדר, שימו מוסיקה מרגיעה, אפשר לפזר ריח נעים, נשמו עמוק, הרפו את השרירים המתוחים והתנתקו מהסביבה. בשלב העיסוי הפלאפון יהיה מכובה, הטלוויזיה דוממת, הרדיו יישן והטמפרטורה תהיה נעימה. עליכם לספק לתינוק ולעצמכם את הסביבה האופטימלית ביותר כדי שתוכלו לחוש בתחושת מרגוע ושלווה. לאחר שהכנתם את הקרקע, פנו אל תינוקכם ושאלו אותו האם הוא מוכן לקבל עיסוי.

אם יזעיף האדון פניו או שמא יבכה- תדעו כי עליכם לפרוש, במידה ויסכים- יחייך, יפרוש ידיו ועוד שלל דרכי הבעה המראות הסכמה, החלו בעיסוי.

במידה ומדובר בתינוק קטן יחסית- סביר כי יספיק עיסוי תינוקות של דקות ספורות. לחילופין, תינוק גדול ייהנה במרבית המקרים מעיסוי אשר יימשך עד כרבע שעה. את עיסוי התינוקות התחילו מכפות הרגליים ומשם התקדמו לעבר הבטן, החזה ועד הידיים והפנים. החוויה עשויה להיות חיובית ביותר ותתרום לשניכם. שני הצדדים יירגעו, יחושו קרובים זה לזה מבחינה פיזית וריגשית ואפילו יישנו יותר טוב בלילה- התינוק, בזכות הבטן הרגועה וההורה בזכות השקט של תינוקו. שווה לנסות, הרי מדובר ברווח כפול ומכופל. כמו כן, המגע ומתן תשומת הלב יגדילו את ביטחונו העצמי של התינוק ויעודדו את גדילתו.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה