שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> משפחה -> משפחה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
משפחה כללי
 

בורח קור מהמקרר - יש לבדוק כי הדלת אטומה


ואוו!
 
 

מקרר במאה ה- 21 איננו מוצר מותרות, אלא מוצר בסיסי הנמצא בכל בית ללא קשר למצבם הכלכלי של יושביו.

כמו כל מכשיר חשמלי גם מקרר נשחק ומתקלקל במשך הזמן.

בעיות במקררים

ישנן מספר בעיות נפוצות שמוצאים במקררים:

הצטברות קרח – אם לא מדובר במקרר ללא מנגנון הפשרה, אזי הצטברות הקרח מעידה על דליפת גז, תקלה במגנון עצמו או תקלה בטרמוסטט. בריחת גז – במקרה חמור של דליפת גז צריך להחליף את הצינורות. אם מדובר בדליפה מינורית יותר, החלפת הטרמוסטט או הטיימר של המקרר, תספיק.    בעיית איטום – דלת המקרר איננה אטומה כאשר גומיות הדלת נשחקות או נקרעות.

בדיקת איטום דלת המקרר

אחת הדרכים לבדוק אם דלת המקרר אטומה היא: הכנסת נייר בין הגומי לגוף המקרר. אם הדף נופל, כלומר: אם דלת המקרר הסגורה איננה מצליחה להחזיק את הדף, סימן שצריך להחליף את הגומי העוטף את דלת המקרר, באחד חדש יותר. בדיקה זו חשובה היות שדלת מקרר שאיננה אטומה, גורמת לצריכת חשמל רבה יותר, כוון שהיא גורמת למקרר להפעיל אנרגיה רבה יותר לקירורו וזאת כוון שאינו אוטם בצורה מספקת כניסת אוויר מבחוץ. 

את המקרר כדאי להעמיד במרחק של כשמונה סנטימטר מהקיר, על מנת למנוע  אגירת חום מסביבו. כמו כן, יש לשמור על טמפרטורת מקרר של כארבע מעלות. בטמפרטורה זו, האוכל ישמר בצורה מיטבית.

המקרר צורך יותר חשמל ממדיח הכלים, ממכונת הכביסה ואפילו מהטלוויזיה. מעבר לכך, הוא גם עובד עשרים וארבע שעות ולכן כדאי לבחור מקרר עלפי צרכינו המדוייקים. לאדם יחיד חבל לקנות מקרר משפחתי ענק הצורך המון אנרגיה למשל. מומלץ להתייעץ עם טכנאי מקררים מומחה לעניין

בארצות הברית, ניתן תו תקן ("כוכב אנרגיה") לדגמי מקרר החסכונים באנרגיה. אותם מקררים יעילים בחמישה עשר אחוזים יותר ממקרר ממוצע. היות שתו תקן זה לא אומץ עדיין בישראל בצורה רשמית, קשה ללכת על פיו וזאת כוון שיש חברות שמוסיפות אותו בדגמים נבחרים העומדים בתקן הנ"ל ויש כאלו שלא. כך שקצת קשה לעשות השוואת יעילות אנרגטית על פי "כוכב האנרגיה" פה בארץ.

לסיכום, לא תמיד יש צורך לקרוא לטכנאי מקררים לצרכי תיקון מקרר אולם לעיתים, אין ברירה. מקווים שבעזרת אבחון הסימפטומים תדעו כיצד להמנע מתיקון או לפחות במה מדובר.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה