שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> משפחה -> משפחה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
משפחה כללי
 

גישור לגירושין


goren assa
 
 

גישור לגירושין - סיום הקשר בצורה בריאה ומיטבית

הגיע הרגע. החלטתם להתגרש. לא, זה לא נעים. זה גם לא פשוט. זה אפילו תהליך מורכב, קשה, סוחט מאוד מבחינה פיזית, סוחט עוד יותר מבחינה נפשית. כל שכן כאשר יש ילדים ומשפחה מסביב, שגם הם עוברים תהליך מורכב ומחפשים בהרבה מן המקרים את מה שאין לכם - תשובות.

אז איך נעבור את תהליך הגירושין?  

את הגירושין אפשר לעבור בשתי דרכים עיקריות. או בצורה מכוערת, מורכבת, ארוכה, שכוללת התדיינויות חוזרות ונשנות בבית משפט, הסדרים שונים על המשמורות, עתירות, עורכי דין, סכסוכים בין הבעל לאישה כשהילדים באמצע, והרבה מאוד כסף, זמן ותחושה לא נעימה ומרירה שמלווה אתכם לכל אורכו של התהליך. ומי יודע גם כמה זמן הוא ייערך, ומה יהיו התוצאות בסופו...

גישור לגירושין

לשמחתנו, יש גם דרך אחרת. ניתן לבצע הליך של גישור לגירושין. והיום, תהליך זה הוא גם בגדר חובה. על פי חוק, שנקבע על ידי שרת המשפטים שקד, כל זוג שמעוניין לבצע הליך של גירושין, צריך לעבור קודם כל הליך של גישור, רגע לפני (או רגע ללא) פגישה בבית המשפט. חוק זה נקבע מתוך הבנת גודלו, כוחו והשפעותיו של תהליך גירושין שמתבצע בהסכמה, תוך שימוש בכלי הגישור.

אם כן, מהו גישור לגירושין?

תהליך של גישור לגירושין נועד קודם כל ליישב את אותם הסכסוכים והמחלוקות השונות שצפו ועלו כחלק מכל תהליך הגירושין. תהליך זה, מתבצע בהסכמת בני הזוג, ונועד לחסוך זמן, כסף, עגמת נפש והרבה ריבים מיותרים. את הליך הגישור מעביר מגשר מקצועי ומוסמך, אשר למעשה מהווה מתווך בין בני הזוג. בתהליך זה, המגשר נפגש בתחילה עם כל אחד מן הצדדים, ומבין את הרקע, הסיבות והמניעים לסכסוכים שנוצרו, כאשר הן מסופרות על ידי כל אחד מן הצדדים. לאחר שהמגשר הבין את הרקע ואת התמונה הכללית, הוא נפגש יחד עם בני הזוג לצורך התדיינות על הנושאים השונים אשר שנויים במחלוקות ומעוררים את אותו הסכסוך.

המגשר ניחן ביכולות גבוהות של כישורי משא ומתן. כאשר מדובר על מגשר מקצועי ובעיקר מגשרים בעלי רקע משפטי, מדובר באדם פיקח, עם שכל ישר והיגיון בריא, אשר מצליח להביא את שני הצדדים לידי פיתרון. יש לציין, שהמגשר אינו קובע את הפיתרון. הוא מוליך את בני הזוג לפיתרון. והם - רק מתוך הכוונתו המקצועית, מיישבים את הסכסוכים ביניהם.

שליטה מלאה בתהליך

אחד היתרונות הבולטים לביצוע הליך של גישור לגירושין, הוא שמירה על שליטה לכל אורכו של התהליך. אם כאשר נמצאים בהתדיינות חוזרות ובלתי נגמרות בבית המשפט, מה שמשחק תפקיד ראשי הוא האגו והכבוד של כל אחד מן הצדדים, ובלי יכולת של שליטה מול התוצאות, תהליך של גישור לגירושין מבטיח תוצאות הוגנות חפי ראייה אובייקטיבית. התהליך לא נגמר עד שאין יישוב של פתרונות וניסוח מוסכם על שני הצדדים. לרוב, מדובר במספר פגישות עד אשר שני הצדדים מצליחים לממש את רצונותיהם בתהליך זה, אולם מדובר על תהליך קצר מאוד, ביחס למה שעוברים בני זוג שנגררים לבית משפט.

לסיכום...

אם כן, אין ספק שתהליך גירושין הוא תהליך קשה, מורכב ולא נעים. יש לו השלכות רבות וחשוב לטפל בהן מכל הזוויות. אחד מהכלים הטובים אשר מסייעים לעבור את התהליך באופן המיטבי הוא בשימוש כלי הגישור. הוא קצר, ממוקד, ומבטיח יעילות מקסימאלית עד לסיום הקשר בין בני הזוג בצורה בריאה ומיטבית.

באדיבות מיכל ליפשיץ - גישור משפחתי ועסקי

 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה