שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> משפחה -> משפחה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
משפחה כללי
 

חברו הטוב ביותר של האדם


לינקשייק

לינקשייק - קידום ושיווק באינטרנט

 
 

 

ההחלטה להביא גור כלבים הביתה מעוררת שמחה רבה בבית אך כדאי לחשוב כמה צעדים קדימה ולשקול בכובד ראש האם המשפחה אכן מתאימה לגידול כלב והאם היא יכולה לספק לכלב את כל צרכיו. האם המשפחה גרה בעיר או במושב, האם יש ילדים קטנים בבית, מצב כלכלי ועוד. כלב דורש הוצאה קבועה ושוטפת. כפי שבני אדם הולכים לרופא יש גם לטפל בחיות המחמד ולעתים זה כרוך בהוצאות לא קטנות. לא רק אוכל מיוחד אלא חיסונים, השקעה חד פעמית בנושא אילוף כלבים, עיקור ועוד.

למה צריך לאלף כלב

רוב האנשים בוחרים גור כלבים או מאמצים כלב כתוצאה מלחץ הילדים או לאחר שנתקלו בגור חמוד. לכל כלב אופי משלו ויש לאלף אותו כדי שיתאים למשפחה והשילוב בין הכלב למשפחה יעבור בקלות. כך, באמצעות אילוף כלבים ניתן לחנך את הכלב לעשות את צרכיו בחוץ ולא לפזר אותם בבית. רוב הגורים עד גיל שלושה חודשים אינם מסוגלים להתאפק לכן בחודשים הראשונים יש להתאזר בסבלנות ולהרבות בטיולים בחוץ כך שגור הכלבים ילמד את הסביבה ויתרגל לעשות צרכיו בחוץ. בחודשים הראשונים מלמדים את הכלב עשות צרכים על נייר עיתון או שמיכה ישנה ולאט לאט מצמצמים את השטח עד לחינוך לעשיית צרכים בחוץ.

כלב חברותי

כלבים, כבני אדם, הם יצורים חברותיים ואוהבים לשחק. הפגשת הכלב עם כלבים אחרים ואף חיות אחרות תגרום לו להיות חברותי וליהנות ממשחק. כך גם עם ילדים, ככל שהכלב נחשף ליותר ילדים הוא ילמד כיצד לשחק איתם ולא לפחד או להתגונן. כלב המפחד מילדים עלול לחשוף שיניו ואף לנשוך.

יצירת אמון

חשוב לבנות יחסי אמון בין הכלב למשפחתו המאמצת. אילוף כלבים מקצועי שם דגש על נושא זה. כאשר הכלב סומך על בעליו, ומצד שני גם בעלי הכלב נותנים אמון בכלב ויודעים לשלוט בו ניתן לטייל עם הכלב בחופשיות ולדעת להתנהג במצבים בעייתיים.

שפת גוף

כלבים חיים בטבע בלהקות ויש ביניהם שפת גוף וסימנים שכדאי ללמוד אותה. הכלב מודע לסימנים, תנועות, שפת גוף, צלילים וקולות. כאשר כלב נשכב לפני כלב אחר הוא בעצם מסמל כי הוא נכנע ומקבל את מרות הכלב השני ואינו מחפש לריב. כלב בוחן גם את שפת הגוף של בעליו ובמידה ומרגיש פחד ינסה לשלוט בבעליו באמצעות אי הקשבה, ואי ציות לפקודות. יש להקרין סמכותיות לכלב ולשלוט בו.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה