שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2570
מאמרים: 7613
Like: 59
מאמרים -> משפחה -> משפחה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
משפחה כללי
 

חתונות – השם השני שלנו


שי טופיגן
 
 

 

במידה ואינכם יודעים – בעולם מכתירים את מדינת ישראל בשנים האחרונות כאומת היי-טק, כנראה שנתון זה נכון אך אם הם היו יודעים כמה שהישראלים אוהבים להתחתן כנראה שהיו מעניקים לנו תואר אחר לגמרי. על פי סקר נרחב שנערך במדינת ישראל לאחרונה התגלו ממצאים מדהימים.

ממצאים אלו מדברים על היקף האירועים שכל אחד מאיתנו משתתף בו מדי שנה ושנה. על פי עיון בממצאי הסקר מתקבל הרושם שישראלים עסוקים בלחגוג באירועים יותר מכל דבר אחר בחייהם. על פי הסקר כ- 79מהישראלים משתתפים בלפחות ארבעה אירועים בשנה ורוב האירועים הללו הם חתונות.

הסבר מתבקש לתופעת חתונות בארץ

כפי שכולנו יודעים, אירועים בכלל הם לא דבר זול וחתונות בפרט יכולות להגיע לסכומים מטורפים. מחירה של חתונות זולות יתחילו משבעים אלף שקל, חתונה שהינה ממוצעת תעלה כפול וכן הלאה. אז מה גורם בעצם לישראלים לערוך אירועים בסדר גדול כזה? ככול הנראה מדובר בתופעת העדר.

מה זאת אומרת תופעת העדר? ובכן, כולם בעצם מתחתנים ככה, כולם עורכים בר/בת מצוות ככה אז אנשים מרגישים צורך לערוך אירועים בסדר גודל "מפוצץ" כי אחרת מה בעצם יגידו עליהם? מדובר, ככול הנראה, על הלך הרוח של הישראלים בימינו. מעבר לכך, מי באמת ירצה לפנות למסעדה קטנה ולא להזמין את הדודים של הדודים? הרי ישראלים ידועים כאנשים חמים שמוכרחים שכולם יהיו נוכחים באירוע שלהם וזוהי גם אחת הסיבות לאירועים גדולים ומפוצצים.

מתנות ושוויין

כמו כן, הסקרים שנערכו בנושא ישראלים וחתונות בדקו גם ערך שווי המתנות. במקרה ומדובר על אירוע חתונה של זוג צעיר, הזוג הצעיר צריך לקחת בחשבון האם המוזמנים הם בני המעמד הנמוך או הגבוה. זוג מוזמנים יביא במשותף הרבה פחות ממוזמן יחיד. חרדים למשל יביאו הרבה פחות מדתיים לאומיים וחילונים יביאו הרבה יותר מדתיים.

בשל נתונים אלו, זוגות רבים צריכים לחשוב פעמיים לפני שהם פותחים את הארנק ומגשימים את חלומם על ידי "חתונה מהסרטים". על ידי חישוב כלכלי נכון לצד חישוב כמות המוזמנים ובדיקה אודות מעמדם הכלכלי, ניתן לדעת האם החתונה הגרנדיוזית שזוג מתכנן היא אכן ראלית על מנת לכסות את ההוצאות אחר כך.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה