שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2556
מאמרים: 7609
Like: 59
מאמרים -> משפחה -> משפחה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
משפחה כללי
 

ייעוץ וטיפול זוגי


אלי תכלת

אלי 

 
 

 

 

בזמנים מודרניים אלו, זוגות רבים מגלים את עצמם מנסים להתמודד עם קשיים רבים בזוגיות. לעיתים אינם מצליחים לטפל בבעיות בהן הם נתקלים בעצמם, והם נאלצים לפנות לגורם מקצועי. בשנים האחרונות ניתן לראות פופולאריות רבה בתחום זה, ועוד ועוד זוגות מגיעים לקבלת ייעוץ זוגי. אז מהם סוגי האנשים המגיעים לטיפול? ישנם מספר מקרים:

זוגיות שבה אחד מבני הזוג (או אפילו שניהם) סובלים מחוסר שביעות רצון, ורוצים לשפר את הרגשתם בנושא. אדם הנמצא בזוגיות ונתקל בקשיים, אבל רוצה לפתור אותם לבד וללא ידיעת בן/בת הזוג. רווקים שלא נמצאים בזוגיות, אבל מעוניינים בכזאת מגיעים לעיתים להתייעץ עם מטפל מקצועי בנושא.

כמובן שיש מקרים רבים נוספים, אלה רק כמה דוגמאות.

 

מה קורה בעצם בטיפול? מתנהלת שיחה בין בני בזוג למטפל. מטרת השיחה היא בעצם להיות טיפולית, ויכולה להזכיר לחלקינו טיפול פסיכולוגי. בשיחה משתפים בני הזוג את הקשיים שהם עוברים, את הציפיות שלהם, מה שירצנו לשנות ומה שהם נחושים בדעתם להשיג. בדרך כלל הטיפול נמשך כשעה ומתקיים פעם אחת בשבוע.

 

הטיפול הוא כשמו, טיפול זוגי בו שני בני הזוג מגיעים. במהלך השעה כל אחד משתף בקשיים ובבעיות אותם הוא חווה. ההבדל ובעצם היתרון של טיפול מסוג זה על גבי טיפול פרטני, הוא שבן הזוג השני נוכח ומקשיב להרגשותיכם. ברגע שיחיד מרגיע לטיפול פרטני, בין הזוג נשאר בסימן שאלה. הוא לא תמיד מודע לכך שאתם הולכים לטיפול, ואפילו לא מודע לכך שיש בעיה. יכול להיות שאחד מבני הזוג מרגיש שמערכת היחסים ביניכם נמצאת בקושי רב ולקראת סיום, כשבן הזוגי השני מאושר במצב הקיים, ובטוח שהכול כשורה. בין אם אתם פונים לטיפול ובין אם אתם מחליטים לנסות ולסדר את העניינים לבד, חשוב ואפילו הכרחי שתשתפו את בן הזוג בצרותיכם. יכול להיות שהבעיה לא חמורה כמו שהיא נראית, ושאתם אפילו יכולים לפתור את העניינים לבד ואינכם צריכים יועץ.

 

חוץ מצרות עם בני הזוג, לעיתים יש לנו קשיים גם במשפחה. תקופת גירושים יכולה להיות תהליך קשה לבני המשפחה, ולעיתים נוצר הצורך ללכת לטיפול משפחתי. המטפל ייתן לכם מספר כלים שיעזרו לכם להתמודד עם המצב.

בעבר הצורך בטיפול והליכה אליו נראה כדבר רע שיש צורך להתבייש בו. אבל הזמנים השתנו, אם אתם מרגישים צורך בטיפול עם אדם מקצועי, אל תתביישו- פנו לקבלת עזרה.

 

 

 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה