שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2545
מאמרים: 7590
Like: 59
מאמרים -> משפחה -> משפחה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
משפחה כללי
 

ילדים עם צרכים מיוחדים ביום הולדת


rina
 
 

 

כשאנחנו מדברים עם ילדים עם צרכים מיוחדים אנחנו בעצם כוללים לקויות שונות של הילדים, בין עם מולדות ובין אם כאלו שהתפתחו עם הזמן. ליקויים רגשיים, התנהגותיים, התסגלותיים, ליקויים מגבילים פיסית בצורות שונות ועוד. ילדים אלו נזקקים למגוון התאמות וגישות מיוחדות על מנת שיצליחו להשתלב במערכת החינוך, החיים החברתיים ובכלל.  על ההורים, עליכם, מוטלת משימה לא פשוטה לטפל בילדים אלו. הטיפול לעיתים יהיה כמו לכל ילד אחר, ולעיתים יצריך גישה מיוחדת ושונה לחלוטין.

אבל הורים יקרים- כפי שאתם בטח כבר יודעים- אם הילד שלכם הוא בעל לקות זו או אחרת, חשוב מאד להמשיך ולהתייחס אליו כמו לכל ילד רגיל ולנסות לתת לו את אורך החיים הרגיל שיש לכל ילד בישראל. בכלל זה גם ימי הולדת.

כמובן שלערוך ולארגן יום הולדת לילד עם צרכים מיוחדים היא משימה קצת יותר קשה, יותר התלבטויות, יותר חשש, אך חשוב בכל מקרה לארגן לו יום הולדת כמו לכולם. יום הולדת שבו הילד יהנה ויגיע לסיפוק המקסימלי שרק ניתן, ירגיש מלך ליום אחד וגם חבריו יהנו בו. אז קודם כל הורים יקרים, אתם לא לבד, ואני גם ממליצה לכם לא לארגן לבד יום הולדת שכזה. כמו שאתם פונים למסגרות המקצועיות לכל תחום אחר בחייו של ילדכם, כך מומלץ גם בארגון יום ההולדת לפנות לגוף מקצועי של מפעילים ליום הולדתאשר מתמחים בעבודה עם ילדים עם צרכים מיוחדים. חשוב שהמפעילים יפעילו את הילדים מתוך הבנה מעמיקה של הבעיות הספציפיות מהם הילדים סובלים ובנגיעה רגשית עדינה בבעיות אלו.

המטרה הכי חשובה ביום הולדת שכזה היא לגרום לילד יום ההולדת להרגיש שווה בין כולם, גם הוא חוגג יום הולדת, מקבל מתנות, עומד במרכז תשומת הלב ומשחק במשחקים. לפני שאתם נסגרים סופים איזה הפעלות יום הולדת לילדים  אתם רוצים להזמין- תדברו עם המפעילים תספרו להם בדיוק מה המצב של הילד שלכם ושל חבריו- ותראו האם המפיל הספציפי יודע להתמודד עם מצבים כאלו. חשוב שההפעלה תכלול גירויים של חושים שונים באמצעים שונים, המותאמים כמובן לילדים עצמם.

אני ממליצה שתזמינו את המפעיל שאתם הרגשתם ממנו המון הבנה ואכפתיות וכמובן מקצועיות! חשוב שתבטחו בו ובפעילות שלו. במידה וביום ההולדת שלכם משולבים גם ילדים מהגן, ילדים של חברים ומשפחה שלכם- חשוב לעדכן את המפעיל שהמסיבה היא משולבת. המפעילים יודעים כיצד להתנהל גם בקבוצות משולבות, ולגרום לכולם להרגיש הכי טוב עם עצמם ולהנות מכל רגע ביום ההולדת!

אמא ואבא- חשוב שאתם לא תראו לחוצים, תהנו גם אתם מיום ההולדת של הילד שלכם. אתם תראו- שאם אתם בחרתם את ההפעלה המתאימה לילד שלכם- אתם תראו את ההנאה על הפנים שלו, כפי שמעולם לפני כן לא ראיתם, זה שווה את זה!


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה