שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> משפחה -> משפחה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
משפחה כללי
 

כתיבת ביוגרפיה של החיים


shay shab

shay shab

 
 

סיפור שנשמר במשפחה לדורי דורות

 לסיפורים הללו יש ערך משמעותי וממשי, הן עבורנו והן עבור בני המשפחה שלנו. סיפור החיים שלנו מעניינים לא רק עבור בני המשפחה שחיים היום, אלא גם עבור בני משפחה שעדיין לא נולדו, וירצו ללמוד בעתיד על ההסטוריה של משפחתם ועל הסיפורים שהובילו להקמתה.

במקרים מסוימים, העלאת קורות החיים על הכתב יכולה ליצור מסמך הסטורי בעל חשיבות מחקרית עצומה. דרך סיפור החיים שלנו, אנו מספרים את סיפורן של תקופות הסטוריות שלמות מנקודת מבט מיוחדת, ובכך עשויים לתרום רבות לחקר אותן התקופות.

העלאת סיפור החיים שלכם על הכתב וכתיבת ביוגרפיה לא חייבת להיות בגדר חלום- למעשה, היא בהחלט אפשרית. ביוגרפיה שנכתבת באמצעות תהליך מקצועי תוכל להיות מקיפה, ייחודית ומלאת עניין. לאחר מכן, ניתן יהיה להדפיס את הביוגרפיה בפורמט של ספר נוח לקריאה, אשר יוכל להשאר במשפחה לדורי דורות.

מסיפור בעל פה לספר כתוב

כיצד מעלים על הכתב סיפור שסופר בעל פה במשך שנים? מדובר בתהליך מורכב ורב שלבי, אשר נדרשים מקצועיות ודיוק על מנת לבצעו באופן הולם.

ראשית כל, יש צורך להקליט את הסיפור כפי שהוא מסופר בעל פה. לא ניתן לספר את הביוגרפיה כולה על רגל אחת, ויש לבצע את ההקלטה בכמה פגישות נפרדות (מספר הפגישות משתנה על פי אורך הסיפור ורמת הפירוט שלו).

לאחר ההקלטה, מתחיל העבודה האמיתית- להעלות את הסיפור על הכתב בפועל. ברור מאליו כי השפה המדוברת איננה דומה לשפה המכובדת והספרותית בה משתמשים כאשר מעלים סיפור על הכתב לכן, יש צורך בשלבים שונים של עריכה מילולית ועריכה ספרותית שיש לבצע עד שניתן יהיה לכתוב את הסיפור באופן שמכבד אתכם ואת הזכרונות שלכם.

בנוסף לכך, חשוב לזכור שסיפור הביוגרפיה מתרחש בתקופות שונות בהסטוריה. לעיתים הקורא זקוק לרקע משלים על מנת להבין את ההקשר ולהעשיר את הסיפור. ניתן לכלול בביוגרפיה גם פרטים כלליים אודות התקופה הרלוונטית, וכן אודות המקום הגיאוגרפי בו התרחשו הסיפורים. בכך, קורא בן זמננו יוכל להבין את הסיפור טוב יותר ולהתחבר לרוח התקופה.

אם קיים חומר ויזואלי, כגון תצלומים או תעודות, ניתן לשלב אותו בביוגרפיה על מנת לשמש כאמצעי המחשה וכתיעוד הסטורי חשוב.

 

כך, ניתן לכתוב ספר מקצועי ומעניין אשר בני המשפחה שלנו יוכלו למצוא בו עניין למשך שנים ארוכות. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה